ایران به تحریک کردن آمریکا ادامه می دهد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، واشنگتن پست (Washington Post) در یادداشتی از درجه بندی رابطه ایران و غرب پس از برجام خبر داده و نوشت : ایرانیان با اجرای برجام به ایالات متحده فشار می آورند و از آن میخواهند عقب نشینی کرده و راه را برای تسلط کامل آنان به خاورمیانه باز کند.

واشنگتن پست در یادداشت خود با انتقاد از عملکرد مقام ریاست جمهوری این کشور، نیز نوشت :  با وجود اوباما، ایران در حال پیشروی به سوی جلو و باز کردن درب هاست. او به رغم آزردگی خاطر متحدین سنی و خلیجی (فارس) خود،  به سادگی تمام در حال رها کردن منطقه است.

واشنگتن پست در اوج عصبانیت از این اقدام اوباما اعلام داشت: با این وجود ما یک پویایی جدید پیش روی خود داریم. ایران با ما رویارویی کرده؛ جنبه های دیگر قوانین بین المللی را یکی پس از دیگری نقض میکند (برای مثال؛ توقیف کردن ملوانان، انجام آزمایش های موشکی از نوع بالستیک) سپس دولت این موضوع را بی اهمییت می شمارد. قانون گزاران خشمگین میشوند. در ادامه رییس جمهور حرف هایی توخالی را مطرح میکند. کنگره اعلام میکند که با آن مقابله خواهد کرد، اما در نتیجه دموکرات ها هیچ اقدام موثری را انجام نمی دهند. و کماکان این الگو ادامه دارد.

در ادامه این مبحث واشنگتن پست با بازگوی داستانی که سازمان سیا با عنوان "آزمایش فاز سوم برد موشک های دور برد بالستیک ایران" مطرح کرده بود؛ شروع به سرزنش دوباره دولت اوباما کرده و ادامه داد : در صورتی که آقای کربی نمیتواند موضوع تست موشک های برد بلند ایران را به طور قطعی تایید کند. این اقدام به طور قطع مفهوم دولت را تضعیف میکند و به نوعی تفکر به اینکه در صورت نقض برجام از سوی ایران ما آن را فهمیده و به سرعت از وقوع آن جلوگیری میکنیم را نابود می سازد. و این بنوعی تلاش در جهت چشم پوشی کردن از اقدامات ایران خواهد بود.

507

واشنگتن پست نوشت : با وجود اوباما، ایران در حال پیشروی به سوی جلو و باز کردن درب هاست. او به رغم آزردگی خاطر متحدین سنی و خلیجی (فارس) خود، به سادگی تمام در حال رها کردن منطقه است.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران به تحریک کردن آمریکا ادامه می دهد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جام نیوز ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12759) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جام نیوز