مالزي: گزارش حقوق بشر آمريكا با استناد به اطلاعات بي اساس است

به گزارش ايرنا، وزارت امور خارجه مالزي در بيانيه اي گزارش آمريكا در مورد حقوق بشر در مالزي را رد و تاكيد كرد كه آمريكا حق مالزي براي تصميم گيري در امور داخلي را ناديده مي گيرد.
دولت مالزي در اين بيانيه 'اتهامات درج شده در گزارش انتخابي' آمريكا، 'بي احترامي به دولت مالزي' و در نظر نگرفتن 'تلاش هاي پوتراجايا براي ترويج و حمايت از حقوق بشر' توسط مقامات كاخ سفيد را باعث تاسف دانست.
وزارت خارجه مالزي در اين بيانيه اعلام كرد گزارش حقوق بشر آمريكا در مورد مالزي بدون هرگونه ارتباط رسمي با مقامات دولتي با وجود روابط دو جانبه نزديك بين مالزي و آمريكا تهيه شده است.
وزارت امور خارجه آمريكا هفته گذشته گزارش هايي در مورد رعايت حقوق بشر در كشورهاي جهان در سال 2015 منتشر كرد كه بخشي از آن به مالزي و برخي كشورهاي جنوب شرق آسيا اختصاص داشت.
در اين گزارش، آمريكا مدعي شد دولت مالزي با تصويب و اجراي قوانيني به ويژه قانون ضد اغتشاش كه 'نجيب تون رزاق' نخست وزير قول داده بود آن را لغو كند، در تلاش براي ارعاب منتقدان است و ده ها تن از سياستمداران مخالف، افراد جامعه مدني، روزنامه نگاران و ديگران را با استناد به اين قوانين بازداشت شده اند.
دولت ويتنام نيز امروز جمعه گزارش حقوق بشر وزارت امور خارجه آمريكا را مورد انتقاد قرار داد و اطلاعات آن را 'نادرست' و 'يك ارزيابي مغرضانه' خواند.
آساق**1611

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مالزي: گزارش حقوق بشر آمريكا با استناد به اطلاعات بي اساس است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12813) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا