تقدير علما و مراجع تقليد از خدمات دولت يازدهم در بخش درمان و سلامت

به گزارش ايرنا، حضرات آيات و مراجع عظام ناصر مكارم شيرازي، صافي گلپايگاني، وحيد خراساني، موسوي اردبيلي، نوري همداني، جوادي آملي، شبيري زنجاني، جعفر سبحاني و محمد علي علوي گرگاني ضمن بر شمردن نقطه هاي مثبت دولت در بخش سلامت و درمان، به صورت ويژه از وزير بهداشت تجليل كردند.
برخي مراجع عظام تقليد نيز در ارتباط با برجام مطالبي را بيان كردند و خواهان رعايت انصاف و دقت در اجراي اين مساله ملي شدند.

** آيت الله حسين وحيد خراساني از مراجع تقليد گفت: دولت تلاش گسترده را جهت خدمت به مردم انجام داده ، سلام مخصوص مرا به دكتر روحاني رئيس جمهوري برسانيد. وي به موضوع اهميت سلامت اشاره كرد و گفت: سلامت اهم مطالب است و هر امر انسان عملا و اخلاقا متوقف به سلامت است. وي گفت: اين وزارتخانه توفيقات بسياري داشته كه از خدمات شما حقا و انصافا قدرداني مي كنم.وي با اشاره به اهميت درست صحبت كردن گفت: بايد با دنيا با حسن كلام صحبت كرد و اين دستور دين است و اسلام نيز بر اين امر تاكيد دارد. اين مرجع تقليد با اشاره به خدمات دكتر ظريف در وزارت امور خارجه و دكتر هاشمي در وزارت بهداشت گفت: حقا و انصافا بايد از تلاش هاي آقاي ظريف در وزارت امور خارجه و دكتر هاشمي در وزارت بهداشت قدراني كرد و هر دو وزير با دقت كار كرده و به رفع مشكلات مي پردازند.

**آيت الله ناصر مكارم شيرازي در اين زمينه گفت: دولت و وزارت بهداشت بدون مجامله(چرب زباني) در حوزه سلامت تحول ايجاد كردند ولي به اين وضعيت اكتفا نكنيم و بايد جلوتر برويم.
وي ادامه داد: بايد راه را به مردم نشان دهيم، مساله بيمارستان ها در شرايط كنوني تفاوت پيدا كرده ولي نياز به توسعه بيشتر دارند، بيمارستان ها بايد به گونه اي باشد كه مردم با فكر راحت بتوانند مراجعه و مشكلات خود را برطرف كنند.
اين مرجع تقليد با اشاره به اينكه عده اي در مورد برجام بي انصافي مي كنند، گفت: با وجودي كه رهبر معظم انقلاب با برجام موافقت كردند، برخي كه ادعاي پيروي از ايشان را دارند باز در مساله برجام تعبير به خيانت مي كنند. وي ادامه داد: در ارتباط با برجام كاري انجام شده، ما نمي گوييم فتح الفتوح بود ولي فراموش نكنيم كه طرف مقابل ما، آدم ناقلايي است، در برجام در مورد مسائل، ذره ذره توافق كردند و ما بايد طرف مقابل را هم در نظر بگيريم، آنها دوست ندارند جمهوري اسلامي ايران مقتدر و يكه وتاز منطقه باشد.

**آيت الله عبدالكريم موسوي اردبيلي از مراجع تقليد گفت: دولت در طرح تحول سلامت خدمات ارزشمندي را به مردم ارائه كرده است و دراين راستا هرچه بيشتر به مردم خدمت رساني كنيد، ارزش بالايي دارد. اين مرجع تقليد افزود: خدمات رساني به مردم در اولويت هاي كاري دولت قرار دارد كه جاي تقدير و تشكر دارد. آيت الله موسوي اردبيلي درادامه با قدرداني از فعاليت هاي وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي اظهار داشت:براي ما افتخار است كه وزيري مانند شما داريم شما فعاليت هاي خوبي را انجام داديد.

** آيت الله جعفر سبحاني از مراجع تقليد گفت: طرح تحول سلامت كه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي اجرا مي كند ، از افتخارات دولت مي باشد؛ جامعه بيمار درعلم و دين پيشرفت نمي كند و توانايي حفظ استقلال كشور را نيز ندارد. وي با اشاره به اينكه عقل سالم در بدن سالم است ، كم تحركي افراد را از مشكلات جامعه ذكر كرد و گفت: بايد مردم را همچون گذشته به تحرك هرچه بيشتر تشويق كرد.

**آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني از ديگر مراجع تقليد نيز خطاب به دكتر قاضي زاده هاشمي گفت: شما انساني وارسته، مومن و متدين هستيد و از جمله سادات به شمار مي رويد و دعا كنيد كه كارها با موفقيت پيش برود.، وظايفي كه انجام مي دهيد بسيار مهم و اثر بخش است و از زحمات شما قدرداني مي كنيم. وي افزود: كار مجموعه وزارت بهداشت و درمان بسيار با اهميت است و شما و كساني كه با شما در اين راستا كار مي كنند بايد خوشحال باشند و قدر جايگاه خود را بدانند.
آيت الله صافي گلپايگاني خاطرنشان كرد: در موضوع برجام بايد بكوشيد كه آن چيزي كه خير براي مسلمانان است ، انجام دهيد و ارتباط با دنيا داشته باشيد.دراين رابطه بايد سوءتفاهم ها برطرف شود و همه براي همدلي و اتحاد در جامعه تلاش داشته باشيم.

**آيت الله حسين نوري همداني از مراجع تقليد با تقدير از خدمات دكتر قاضي زاده هاشمي گفت: فعاليتها ، خدمات ، تعهد و دلسوزي شما در تاريخ ما بي سابقه است، از زحمات و تلاش ها، مهرباني ها و تعهد شما از طريق رسانه ها آگاهي مي يابم و دراين زمينه به شما تبريك مي گويم.
آيت الله نوري همداني دربخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه توسعه ورزش و برنامه غذايي منظم گامي مهم براي سلامت جامعه است گفت: اگر وزارت بهداشت ، ورزش را در كل كشور نهادينه كند به سلامت كمك كرده است و 50 درصد از زحمات اين وزارتخانه كمتر مي شود، درصورتي كه ورزش به درستي ادامه پيدا كند بسياري از مراكز درماني و داروخانه ها تعطيل خواهد شد.

** آيت الله سيد موسي شبيري زنجاني از مراجع تقليد با اشاره به اهميت خدمت به مردم گفت: خدمت به مردم بزرگترين افتخار و نعمت است و ما همواره براي شما دعا مي كنيم، شما در حوزه سلامت جامعه تلاش هاي گسترده اي داريد و همواره در حال خدمات رساني به مردم هستيد كه بايد قدر خود را بدانيد و در اين زمينه گام برداريد، و اميدواريم كه عنايات خداوند شامل حال شما شود.
وي افزود: زحماتي كه شما انجام مي دهيد بسيار مناسب و گسترده است و قدر اين نعمت خدمت به مردم را بدانيد.

** آيت الله عبدالله جوادي آملي از مراجع تقليد گفت: در حوزه سلامت بايد به سلامت روحي و معنوي توجه داشته باشيم، اگر روح به درستي پرورش پيدا كند انسان از برخي كارها مانند پرخوري كه زمينه سازي بيماري ها ديگر مي باشد، خجالت مي كشد.وي افزود: سلامت بدن در گرو سلامت جان است، ما اگر فقط بدن بوديم و جان ما نيز فرع بر بدن بود، بسياري چيزها مهم نبود ولي ما جاني داريم كه فرمانبردار بدن ما مي باشد، بيش از 80 درصد بيماري هاي جامعه ناشي از پرخوري و بدخوري است و برخي چون كرامت روح را كنار گذاشته اند از آمدن ماه رمضان خشنود نمي شوند، در حالي كه ماه مبارك رمضان، ماه درمان است.

** آيت الله علوي گرگاني از اساتيد برجسته حوزه علميه قم بر لزوم تجميع كليه بيمه هاي درماني دركشور تاكيد كرد. وي افزود: بيمه هاي درماني بايد تجميع شود، درست نيست كه در كشور بيمه هاي مختلف وجود داشته باشد،بايد خدماتي كه از سوي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي ارائه مي شود، تحت عنوان يكسان براي مردم باشد و بيمه تكميلي نيز شامل همه گردد.
وي با اشاره به اينكه تمام وزرا تلاش خود را انجام داده اند، از خدمات دكتر قاضي زاده هاشمي تقدير كرد و گفت: در طول اين دوسال خدمات شما را شاهد بوده ايم و اقدامات گسترده اي انجام داده ايد كه قدرداني مي كنيم. آيت الله علوي گرگاني افزود: مسلم بدانيد كه خدمات شما به هيچ عنوان فراموش شدني نيست، حتي اگر دوره وزارت شما هم تمام شود، باز هم مردم اين خدمات را فراموش نمي كنند.
وي دربخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: جامعه در هر عصر و زماني نياز به سلامتي دارد و مي توان تاكيد كرد كه حركت شما حركت عاقلانه است و اقداماتي كه انجام مي دهد بسيار تاثيرگذار خواهد بود.آيت الله علوي گرگاني درادامه به بحث پيشگيري از بيماريها اشاره كرد و گفت: مطمئنا اگر درخصوص اهميت پيشگيري اطلاع رساني درستي در كشور شود،مشكلات كمتري خواهيم داشت.

**ارائه توضيحاتي درمورد اقدامات دولت دربخش سلامت و وضعيت مواليد، برنامه دولت براي مقابله با ديابت، اقدامات انجام شده در ارتباط با حاشيه نشينان و مناطق محروم و خبرهاي خوب در مورد گسترش مراكز درماني در كشور از مهمترين محورهاي سخنان وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در ديدار با مراجع تقليد بود.
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي عصر چهارشنبه به منظور ديدار با علما و مراجع تقليد و بازديد از مركز نورآوران سلامت مستقر در مسجد مقدس جمكران وارد قم شد.
7401/ 6133/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقدير علما و مراجع تقليد از خدمات دولت يازدهم در بخش درمان و سلامت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12814) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا