پایان بهره کشی از کودکان با اجرای لایحه حمایت از کودک

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای لایحه حمایت از کودکان، آزار و بهره کشی از کودکان کار به پایان می رسد.

پایان بهره کشی از کودکان با اجرای لایحه حمایت از کودکمحمدعلی اسفنانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: براساس لایحه حمایت از کودکان، نوجوانان بزه دیده و زیر 18 سال در معرض خطر ، تحت حمایت قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه قانون باید ورود جدی تری به بررسی مشکلات کودکان داشته باشد، افزود: در لایحه حمایت از کودکان به دنبال مشخص کردن شرح وظایف دستگاه های ذیربط و شفاف سازی محور فعالیت کودکان کار هستیم.

اسفنانی ادامه داد: در صورت تصویب لایحه، اعمال این قانون، برای آموزش و پرورش، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، شهرداری و مجموعه ادارات و نهادهای مرتبط لازم الاجرا خواهد بود.

وی تصریح کرد: متأسفانه هنوز بررسی این لایحه در کمیسیون قضایی به پایان نرسیده و در دوره نهم نیز به پایان نخواهد رسید.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: تأخیر در اتمام بررسی این لایحه به دلیل شفاف نبودن برخی از مباحث حقوقی کودکان از جمله چگونگی نظارت دقیق بر عملکرد سازمان ها در راستای حمایت از کودک آزاری کودکان کار و بزه دیدگان بوده است.


انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایان بهره کشی از کودکان با اجرای لایحه حمایت از کودک» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12836) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران