برداشت توت با كيفيت در چهار فرسخ كرمان

سعيد مومن زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين ميوه هر روز عصر از درختان تكانده و پس از بسته بندي به ميدان تره بار كرمان ارسال مي شود.
وي بيان كرد: پنج هكتار توتستان در چهار فرسخ و همين مقدار در شهداد و روستاهاي پوزه كوه، كشيتوئيه، سيرچ، درب گلوييه و محمودآباد وجود دارد كه از آنها توت سياه، سفيد، موزي و شاه توت برداشت مي شود.
وي با اشاره به پراكنده بودن و متنوع بودن درختان توت پيش بيني كرد: امسال بيش از 10 تن توت تازه از توتستان هاي چهارفرسخ برداشت شود.
دهيار چهار فرسخ به باغداران توصيه كرد: علاوه بر عرضه و فروش ميوه تازه توت، شربت، مربا و ميوه خشك شده توت را نيز تهيه و روانه بازار مصرف كنند.
وي با اشاره به كيفيت محصول توت شهداد، خواستار مشاركت بخش خصوصي، گسترش سطح زيركشت و ايجاد صنايع تبديلي در منطقه شد.
مومن زاده از شناسنامه دار شدن درختان كهنسال توت اين دهستان از سوي ميراث فرهنگي شهداد خبر داد و گفت: چهار فرسخ با تنوع آب و هوايي قابليت تبديل شدن به منطقه گردشگري را دارد.
اين دهستان داراي آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري از جمله آبگرم، باغات مركبات آب انبار، قلعه سنگي و حمام مي باشد. فعاليت عمده روستائيان چهار فرسخ، كشاورزي و محصولات اين روستا گندم، جو، سيب درختي، مركبات، خرما، يونجه، گردو، توت و عناب است.
چهارفرسخ با آب و هوايي معتدل در 10 كيلومتري غرب شهداد و 90 كيلومتري شمال شرق كرمان واقع است.
3028

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برداشت توت با كيفيت در چهار فرسخ كرمان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12849) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا