بيش از يك هزار پروانه كاربرد علامت استاندارد در البرز تمديد شد

فتانه شكرالهي روز شنبه در گفت وگو با خبرنگارايرنا افزود: تمديد اين پروانه ها در نشست ˈكميته علايم صدور، تمديد و ابطال كاربرد استاندارد واحد هاي توليدي علايم مكانيك و خودرو استانˈ به تصويب رسيد.
وي اظهار كرد: تمديد پروانه استاندارد اين واحدها پس از بررسي مستندات توسط بازرسان و كارشناسان صورت گرفت.
وي با اشاره به اينكه يكي از وظايف سازمان استاندارد نظارت بر كيفيت توليدات صنعتي و انطباق ويژگي هاي اين توليدات با موازين استاندارد است ،افزود: بر همين اساس گشت هاي بازرسي اين اداره كل علاوه بر كنترل خطوط توليد نسبت به نمونه برداري تصادفي از محصولات عرضه شده در بازار اقدام كرده و در صورت مغايرت آنها با استانداردهاي مربوطه با متخلفان برخورد قانوني مي كنند.
وي تاكيد كرد: عدم رعايت ويژگي هاي استانداردهاي اجباري مشمول پيگرد قانوني و ابطال پروانه كاربرد علامت استاندارد خواهد بود.
شكرالهي يادآور شد: كاربرد علامت استاندارد ايران نشانگر تعهد توليد كننده به رعايت ضوابط ، موازين و استمرار انطباق مشخصات كالا با استاندارد ملي است.
7411/ 6155

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بيش از يك هزار پروانه كاربرد علامت استاندارد در البرز تمديد شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1294) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا