عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی در منزل -آکا

1395/02/03

سایت خانواده ،مشاور خانوادهآموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو

صاف کردن مو با مواد شیمیایی : صاف کردن مو از جمله کارهایی است که خانم ها علاقه زیادی به آن دارند. اما لازم است به عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی هم توجه داشته باشیم.

نازک و ضعیف شدن موها

به گزارش آکاایران: ریختن کمی مو بر اثر تغییرات هورمونی عادی است زیرا هر فرد روزانه پنجاه تا صد تار موی خود را از دست می دهد. مصرف مواد شیمیایی مختلف روی موها سبب ضعیف و نازک شدن آن ها می شود. نازک شدن مو می تواند باعث بروز مشکلات جدی شود، زیرا ریشه ی مو شل شده و موها خودشان را از ریشه جدا می کنند.

سرگیجه، حالت تهوع، تأثیر بر چشم و حنجره

هنگام صاف کردن موها امکان دارد مواد شیمیایی مورد استفاده باعث سرگیجه و یا حالت تهوع شود. احساس سوزش امکان دارد به چشم ها منقل شده و یا باعث خارش هنجره شود.

مصرف زیاد سرم و لوسیون ها باعث چربی مو می شود

سرم و لوسیون هایی که در بازار برای صاف کردن موها موجودند همیشه نتیجه ی دلخواه شما را نخواهند داشت. عوارض جانبی لخت کردن موها با این مواد زیاد است. پیشنهاد می شود سرم را روی موهای خشک استفاده نکنید، استفاده از آن روی موهای مرطوب بهتر است. مقدار زیاد سرم روی مو می تواند رشته های مو را صاف و بی حالت و روغنی کند.

مشکلات مربوط به پوست و ریه

ترکیبی به نام آلدئید در مواد شیمیایی ماده ای سرطان زاست و اثرات جانبی متعددی در پی خواهد داشت. ممکن است در چشم ها ناراحتی ایجادشده و اپیدرم ( لایه ی بیرونی پوست ) نیز در معرض مواد مضر قرار می گیرد. استفاده از مواد شیمیایی می تواند منجر به مشکلات تنفسی شود که بر سیستم تنفسی فرد تأثیر منفی برجا می گذارد.

به وجود آمدن شوره سر

در این روش ها از مواد سمی زیاد استفاده می شود و این مواد سمی سبب می شوند پوست سر خشک شده و مستعد ترک شود. بر اثر خشکی و مصرف زیاد مواد شیمیایی و گرما پوست سر بسیار می خارد و این امر زمینه ی رشد شوره خواهد شد.

پورتال تاروت رنگی _ عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی در منزل

صاف کردن مو با مواد شیمیایی
(

,[categoriy]

آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو -

برچسب ها :


اشتراک گذاری

گزارش تخلفبرای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عوارض ناشی از صاف کردن مو با مواد شیمیایی در منزل -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-12949) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران