مشاركت گسترده مردم در انتخابات موجب تقويت نظام اسلامي است

ابراهيم راسخي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي 69 نماينده مجلس شوراي اسلامي توسط مردم انتخاب خواهند شد، كه 24 درصد از كل نمايندگان را تشكيل مي دهند و اين افراد تاثير زيادي در شكل گيري گرايش غالب سياسي در مجلس شوراي اسلامي خواهند داشت.
وي درباره اهميت اين آزمون بزرگ در استان نيز گفت: حدود 80 درصد وكلاي مردم در اين استان هنوز تعيين تكليف نشده اند و در اصل مرحله دوم انتخابات هيچ تفاوتي از لحاظ حساسيت و اهميت موضوع با مرحله نخست آن در زنجان ندارد.
اين فعال سياسي افزود: موضوع مهم ديگر در خصوص تعيين نشدن نمايندگان مركز استان در مرحله نخست اين انتخابات، مشخص نشدن جهت گيري سياسي و وضعيت مجمع نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي براي چهار سال آينده است.
راسخي درباره وظايف نامزدهاي بازمانده از رقابت نيز گفت: كساني كه در انتخابات هفت اسفند به عنوان نامزد حضور داشتند، وظيفه خود را به نحو احسن انجام دادند و باعث افزايش مشاركت مردم در صحنه سياسي كشور شدند.
عضو جبهه متحد اصولگرايان استان زنجان افزود: اين عده از نامزدها مي توانند در اين دوره نيز با تشويق هواداران خود و مردم به حضور در پاي صندوق هاي راي در 10 ارديبهشت، نقش خود را همراه روحاني ها، مسئولان، اصحاب رسانه و معتمدان شهر به خوبي ايفا كنند.
دور نخست انتخابات در سراسر كشور و زنجان هفتم اسفند سال گذشته برگزار و در نتيجه آن تنها سيد مرتضي خاتمي از حوزه انتخابيه ماهنشان و ايجرود انتخاب شد.
مجلس شوراي اسلامي داراي 290 كرسي است كه از اين تعداد پنج كرسي مربوط به نمايندگان استان زنجان است.
مرحله دوم انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در تاريخ 10 ارديبهشت سال 95 در 56 حوزه انتخابيه در 21 استان كشور برگزار مي شود تا تكليف 69 كرسي باقي مانده تعيين شود كه از تعداد چهار كرسي مربوط به استان زنجان است.
3216/6085 / 1539

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاركت گسترده مردم در انتخابات موجب تقويت نظام اسلامي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1296) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا