ايجاد كمربند سبز در اراضي استان البرز

به گزارش ايرنا، استاندار البرز صبح جمعه كه از سوي سازمان ملل روز زمين و جشن اعتدال بهاري نامگذاري شده است، ساعاتي با كوهنوردان همراه شد و دامنه هاي البرز را به همراه مديران كوهپيمايي طي كرد.
اين كوهپيمايي علاوه بر رصد اراضي مستعد سبز شدن در دامنه هاي استان، به تصميماتي براي راه اندازي سايت ورزش هاي هوايي در منطقه هلجرد منتهي شد.
استاندار البرز در جريان اين كوهپيمايي تاكيد كرد كه گسترش كمربند سبز در نقاط مختلف استان امري ضروري است.
در جريان اين بازديد مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان، مديرعامل سازمان پارك ها و شماري از مسئولان كه استاندار البرز را همراهي مي كردند، گزارشي از اقدامات انجام شده در گسترش اراضي سبز استان ارائه كردند.
طهائي در پياده روي روز زمين، پس از طي اراضي باغستان و سياهكلان، راهكارهاي روند گسترش كمربند سبز استان با كشت محصولات سبز در دشت هاي مرتفع را با مديران به تبادل نظر گذاشت.
استاندار البرز در ادامه به همراه مديركل ورزش و جوانان استان و جمعي از مسئولان، بازديدي نيز از روند اجراي ورزش هاي هوايي از سوي ورزشكاران و مردم در جمعه روز تعطيلات داشت. هم اكنون محل فرود ورزش هاي هوايي در كوهپايه هاي محدوده عظيميه انجام مي شود كه استاندار البرز مأموريت راه اندازي سايت ورزش هاي هوايي در اراضي هلجرد را به مديركل ورزش و جوانان محول كرد.
توسعه درختكاري و كشت سبز در اراضي بيجي و همچنين راهكارهايي براي توسعه ورزش كوهنوردي و گردشگري در دامنه هاي شمالي استان از محورهاي طرح شده در حاشيه اين پياده روي به شمار مي رفت.
درختان براي زمين - زمين براي زندگي، شعار امسال در روز زمين پاك انتخاب شده بود.
1535

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ايجاد كمربند سبز در اراضي استان البرز» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13015) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا