ایجاد كمربند سبز و سایت ورزش های هوایی در استان البرز

به گزارش ایرنا، استاندار البرز صبح جمعه كه از سوی سازمان ملل روز زمین و جشن اعتدال بهاری نامگذاری شده است، ساعاتی با كوهنوردان همراه شد و دامنه های البرز را به همراه مدیران كوهپیمایی طی كرد.
این كوهپیمایی علاوه بر رصد اراضی مستعد سبز شدن در دامنه های استان، به تصمیماتی برای راه اندازی سایت ورزش های هوایی در منطقه هلجرد منتهی شد.
استاندار البرز در جریان این كوهپیمایی تاكید كرد كه گسترش كمربند سبز در نقاط مختلف استان امری ضروری است.
در جریان این بازدید مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مدیرعامل سازمان پارك ها و شماری از مسئولان كه استاندار البرز را همراهی می كردند، گزارشی از اقدامات انجام شده در گسترش اراضی سبز استان ارائه كردند.
طهائی در پیاده روی روز زمین، پس از طی اراضی باغستان و سیاهكلان، راهكارهای روند گسترش كمربند سبز استان با كشت محصولات سبز در دشت های مرتفع را با مدیران به تبادل نظر گذاشت.
استاندار البرز در ادامه به همراه مدیركل ورزش و جوانان استان و جمعی از مسئولان، بازدیدی نیز از روند اجرای ورزش های هوایی از سوی ورزشكاران و مردم در جمعه روز تعطیلات داشت. هم اكنون محل فرود ورزش های هوایی در كوهپایه های محدوده عظیمیه انجام می شود كه استاندار البرز مأموریت راه اندازی سایت ورزش های هوایی در اراضی هلجرد را به مدیركل ورزش و جوانان محول كرد.
توسعه درختكاری و كشت سبز در اراضی بیجی و همچنین راهكارهایی برای توسعه ورزش كوهنوردی و گردشگری در دامنه های شمالی استان از محورهای طرح شده در حاشیه این پیاده روی به شمار می رفت.
درختان برای زمین - زمین برای زندگی، شعار امسال در روز زمین پاك انتخاب شده بود.
1535

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد كمربند سبز و سایت ورزش های هوایی در استان البرز» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13018) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا