برداشت كلزا از 210 هكتار مزارع مهران آغاز شد

حجت عارف روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: در سال زراعي جاري 210 هكتار از اراضي كشاورزي اين شهرستان براي نخستين بار زير كشت محصول كلزا رفته كه پيش بيني مي شود بيش از 400 تن محصول از اين مزارع برداشت شود.
وي با اشاره به استقبال كشاورزان شهرستان از كشت كلزا در اراضي خود افزود: اين ميزان سطح زير كشت كلزا در اين شهرستان نسبت به سال هاي گذشته بسيار بيشتر است و تاكنون بي سابقه بوده است.
عارف تاكيد كرد: كلزاي به عمل آمده در اين شهرستان از كيفيت و استاندارد بسيار بالايي برخوردار است كه اميدواريم در سال هاي آينده نيز كشت اين محصول از لحاظ ميزان سطح و برداشت مورد توجه كشاورزان قرار گيرد.
وي يادآور شد: برداشت كلزا از مزارع مهران تا 15 ارديبهشت به طول مي انجامد.
روغن كلزا به دليل داشتن اسيدهاي چرب اشباع نشده و نداشتن كلسترول از كيفيت تغذيه اي بالايي برخوردار است و بين ارقام و در شرايط مختلف تنوع زيادي در تركيب اسيدهاي چرب آن مشاهده مي شود.
كلزا از گياهان دانه روغني مهم در مناطق معتدل و داراي طيف نسبتا وسيعي از سازگاري اقليمي است، دانه كلزا داراي 25 تا 55 درصد روغن، 18 تا 24 درصد پروتئين و 12 تا 20 درصد پوست است.
شهرستان گرمسيري مهران در 85 كيلومتري جنوب غربي ايلام قرار دارد كه بيشتر محصول كشت شده در اراضي كشاورزي اين شهرستان در سال هاي گذشته غلاتي همچون گندم و جو بوده است.
7170/9002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برداشت كلزا از 210 هكتار مزارع مهران آغاز شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13023) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا