هيات ملي يمن: براي انجام گفت وگوي جدي و فراگير به كويت آمده ايم

به گزارش پايگاه اينترنتي شبكه تلويزيوني 'المسيره'، عبدالسلام ابراز اميدواري كرد كه نشست كويت نتايج مثبتي به همراه داشته باشد.
وي در مورد علت به تاخير افتادن اين نشست گفت: جنگ و موارد نقض آتش بس از سوي عربستان كه تاكنون قربانيان بسياري به همراه داشته و همچنين ادامه حملات هوايي سعودي ها و نامشخص بودن دستور كار مذاكرات، باعث چنين تاخيري شده است.
وي بر لزوم دستيابي به راه حل فراگير كه در بردارنده همه مسائل جهت دستيابي به راه حل هاي مسالمت آميز باشد، تاكيد كرد.
رئيس هيات ملي يمن تاكيد كرد: هيچ يك از طرف هاي مذاكره نبايد اقدام به حذف طرف مقابل كند. ما با حفظ اصول ملي در مذاكرات صلح از خود نرمش نشان خواهيم داد. هر چند يمن در معرض ويراني قرار دارد اما ما بر صلح پافشاري مي كنيم.
بر پايه همين گزارش، هيات ملي يمن قبل از آنكه رهسپار مقر مذاكرات شود، با 'خالد جارالله' معاون وزير خارجه كويت ديدار و گفت وگو كرد.
هيات ملي يمن ديروز (پنجشنبه) به دنبال جلسه افتتاحيه نشست كويت، پشت درهاي بسته با 'اسماعيل ولد الشيخ' فرستاده ويژه سازمان ملل ديدار و طي آن اعلام كرد تا قبل از برقراري آتش بس كامل حاضر نيست هيچ يك از بندهاي توافقنامه را مورد بررسي قرار دهد.
هيات ملي يمن در اين ديدار، سازمان ملل را به در حاشيه قرار دادن اقدامات كميته هاي ميداني متهم كرد.
هيات مزبور همچنين تاكيد كرد حاضر به تسليم كردن تسليحات ارتش و كميته هاي مردمي و سرنوشت ملت يمن به دست دشمنانش نيست، اما براي دستيابي به صلح واقعي و مشاركت سياسي و وفاق ملي آمادگي دارد.
فرستاده سازمان ملل نيز به نوبه خود به ناكامي اقدامات كميته هاي ميداني اشاره كرد و هيات ملي نيز اسماعيل الشيخ و سازمان ملل را به جدي نبودن متهم كرد.
هيات ملي يمن در ارتباط با دستوركار در نظر گرفته شده براي مذاكرات، در گفت وگوي مستقيم با اسماعيل ولد الشيخ تاكيد كرد 'بهترين راه، پرداختن به راه حل سياسي است و بر اساس آن بايد ديگر اقدامات اجرايي پي ريزي شود'.
هيات ملي يمن همچنين از خبرگزاري كويت به دليل اينكه در خبر ورود اين هيات از آن به عنوان هيات حوثي ها و رئيس جمهور مخلوع نام برده بود، انتقاد كرد و آن را يك اقدام منفي خواند.
خاورم ** 1487 **1485**1517

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هيات ملي يمن: براي انجام گفت وگوي جدي و فراگير به كويت آمده ايم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13088) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا