بر تعهدات خود نسبت به مردم كردستان پايبند هستيم

به گزارش خبرنگار ايرنا محمد رضا عارف روز جمعه در گردهمايي حاميان ليست اميد در استان كردستان كه در مجتمع فرهنگي هنري فجر سنندج برگزار شد، اظهار كرد: كردستان استان عشق، ادب و معرفت است و به مردم اين استان افتخار مي كنيم.
گردهمايي حاميان ليست اميد در استان كردستان با حضور محمد رضا عارف، به منظور حمايت از 'سالار مرادي' در حوزه انتخابيه سنندج، ديواندره و كامياران و 'اميد كريميان' در حوزه انتخابيه مريوان و سرواباد برگزار شده بود.
وي افزود: هيچگاه حضور حماسي مردم اين استان در مسجد سنندج در سال 92 را فراموش نمي كنيم چرا كه استقبال پرشور آنان از جريان اصلاحات در خرداد 92 فضاي كشور را عوض كرد.
عارف خاطرنشان كرد: مردم كردستان پيشينه ممتازي دارند و همواره از مطالبات برحق خود در راستاي مطالبات بزرگتر ملي گذشت كرده اند و اين شجاعت كردستاني ها وظيفه مسئولان را براي خدمت به آنان سنگين تر مي كند.
وي اظهار داشت: در خرداد 92 ما تعهداتي به مردم كردستان داديم و هنوز هم بر اين تعهدات پايبند هستيم و بر اين عقيده هستيم كه آن تعهداتي را هم كه اعلام كرديم حداقل حقوقي است كه وظيفه داريم براي مردم كردستان عملي نماييم.
او خاطرنشان كرد: بايد محروميت را از با پتانسيل ترين استان كشور برطرف كنيم و كردستاني را كه الگوي وحدت، تفاهم و همكاري است از محروميت ها رهايي بخشيم.
عارف اظهار داشت: دولت تدبير و اميد به دليل مشكلاتي كه با آن روبرو بوده متاسفانه تاكنون نتوانسته است وظيفه خود را در قبال مردم كردستان به صورت كامل انجام دهد اما اميدواريم به فضل الهي با پشتوانه مجلس دهم بتوانيم گام هاي اساسي را براي خدمت به مردم كردستان برداريم.
وي افزود: بايد مجمع نمايندگان كردستان يك مجمع يكپارچه باشد چرا كه مزيت نمايندگان تهران در ليست اميد همين يكپارچگي آنان است كه دستاوردهاي اين يكپارچگي را هم در حوزه انتخابيه و هم در سطح ملي خواهيم ديد.
عارف اظهار داشت: اميدواريم مردم كردستان با همين روحيه و انگيزه خيرخواهانه و اصلاح طلبانه خود به سالار مرادي و اميد كريميان نمايندگان اصلح ليست اميد راي بدهند و مجمع نمايندگان منسجمي را براي كردستان رقم بزنند.
وي افزود: اعلام مي كنم كه مردم كردستان نه تنها به 30+6 فكر كنند بلكه به مجمع اكثريت نمايندگان در مجلس دهم فكر كنند و به شتاب در توسعه استان اميدوار باشند.
عارف اظهار داشت: همه مطالبات مردم كردستان را قبول داريم و بر اين باور هستيم كه تاكنون نتوانسته ايم عقب ماندگي هاي اين استان را كه به دليل جنگ هشت ساله صورت گرفته و كردستان را از كاروان توسعه كشور در آن زمان ها باز مانده است جبران كنيم.
وي افزود: هر چند در دوران اصلاحات تلاش هاي خوبي براي رفع موانع توسعه استان و جبران عقب ماندگي هاي اين استان برداشته شد اما براي محروميت زدايي در اين استان مستعد نياز به برنامه جامع و دقيقي داريم.
عارف افزود: شايد مهمترين دليل راه اندازي خط پلي اتيلن غرب كشور در دولت اصلاحات استان كردستان بود و تلاش كرديم كه گام هاي قابل قبولي براي توسعه اين استان انجام دهيم.
وي اظهار داشت: اولين خروجي مجلس دهم برنامه ششم توسعه خواهد بود و در اين مسير نيز ما قصد داريم با شعار اصلي خود كه اميد و آرامش است به صورت نرم افزاري زمينه را براي تحقق برنامه هاي توسعه اي و حاكم شدن تفكر اصلاحات فراهم كنيم و در بعد سخت افزاري نيز بر رونق اقتصادي تاكيد نماييم.
عارف خاطرنشان كرد: براي تحقق اهداف و برنامه ها نيازمند رشد سرمايه گذاري، تلاش جمعي و حضور حداكثري مردم داريم و روي مقابله با فساد، تبعيض، فقر، آسيب هاي اجتماعي تاكيد داريم.
وي در پايان اظهار داشت: كردستان ظرفيت ها و توانمندي هاي فراواني دارد و اميدواريم با حضور گسترده مردم در پاي صندوق هاي راي در روز دهم ارديبهشت و انتخاب نمايندگان ليست اميد، شاهد حضور مجمع نمايندگان منسجمي براي اين استان در مجلس باشيم.
استان كردستان در مجلس شوراي اسلامي داراي شش كرسي است كه در دور نخست انتخابات مجلس، چهار كرسي آن انتخاب شدند و اكنون رقابت براي تعين دو كرسي ديگر ادامه دارد.
7351/1904

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بر تعهدات خود نسبت به مردم كردستان پايبند هستيم» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13091) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا