فاني: تربيت بدني دانش آموزان از تكاليف اصلي وزارت آموزش و پرورش است

به گزارش خبرنگار ايرنا علي اصغر فاني روز جمعه در همايش پياده روي صبح و نشاط كه با حضور مردم و مسئولان در ميدان مشق تهران برگزار شد افزود: درهمين ارتباط برگزاري برنامه ها و همايش هاي خانوادگي و جمعي ورزشي نقش بسيار مهمي در ترويج و نهادينه كردن فعاليت هاي بدني به ويژه ورزش همگاني در سطح جامعه دارد.
وي اظهار كرد: بخش عمده اي از زمان حضور دانش آموزان در مدارس به مباحث اعتقادي ، علمي و فرهنگي اختصاص دارد كه با برنامه ريزي مناسب توجه به مقوله ورزش و تربيت بدني را نيز به عنوان يك ضرورت در برنامه هاي اصلي مدارس و دانش آموزان قرار خواهيم داد.
فاني با بيان اينكه توجه به مقوله ورزش و تربيت بدني از تكاليف مهم آموزش و پرورش است افزود: در دوره دوم متوسطه، 13 ساعت تربيت بدني به برنامه و ساعات هفتگي فعاليت هاي دانش آموزان اين مقطع در مدارس اضافه شده است.
وزير آموزش و پرورش با اشاره به اينكه المپياد ورزشي ويژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه از سال 93 در كشور راه اندازي شده، افزود: در سال تحصيلي 94 - 93 حدود سه ميليون دانش آموز و در سال 95 - 94 نيز حدود چهار ميليون دانش آموز در اين رقابت ها شركت كردند.
فاني تصريح كرد: درهمين ارتباط طرح سفيران سلامت نيز با مشاركت بيش از 500 هزار دانش آموز با همكاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در مدارس دوره دوم متوسطه كشور درحال اجراست.
وي هدف از اجراي طرح سفيران سلامت را نهادينه كردن فعاليت هاي جسماني و ورزشي در ميان دانش آموزان عنوان كرد و افزود: اين طرح از سال تحصيلي آينده در دوره اول متوسطه و مقطع ابتدايي نيز اجرا خواهد شد.
همايش بزرگ پياده روي صبح و نشاط به مناسبت گراميداشت هفته سلامت روز جمعه با شعار غلبه بر ديابت با حضور وزراي بهداشت، درمان و آموزش و پزشكي، آموزش و پرورش، جمعي از مسئولان شهري و اقشار مختلف مردم در ميدان مشق (باغ ملي) تهران برگزار شد.
همايش پياده روي خانوادگي صبح و نشاط در ميدان مشق تهران برگزار شد
به گزارش ايرنا، بيش از چهار هزار شركت كننده دراين همايش خانوادگي علاوه بر پياده روي، حركات نرمشي و كششي را نيز انجام دادند.
دراين همايش سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ، علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش، ميثم امرودي معاون فرهنگي، اجتماعي شهردار تهران، جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر تهران، شهردار منطقه 12 تهران نيز حضور داشتند.
اين پياده روي خانوادگي به همت شهرداري منطقه 12 و با همكاري وزارتخانه هاي ورزش و جوانان، بهداشت، درمان و آموزش و پزشكي و آموزش و پرورش و همچنين فدراسيون ورزش همگاني برگزار شد.
درپايان اين همايش به 17 نفر از شركت كنندگان دراين همايش پياده روي خانوادگي 17 دوچرخه به قيد قرعه با هدف ترويج فرهنگ دوچرخه سواري در سطح جامعه اهدا شد.
تهرام/7247/1109// 1625

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فاني: تربيت بدني دانش آموزان از تكاليف اصلي وزارت آموزش و پرورش است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13094) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا