فانی: تربیت بدنی دانش آموزان از تكالیف اصلی وزارت آموزش و پرورش است

به گزارش خبرنگار ایرنا علی اصغر فانی روز جمعه در همایش پیاده روی صبح و نشاط كه با حضور مردم و مسئولان در میدان مشق تهران برگزار شد افزود: درهمین ارتباط برگزاری برنامه ها و همایش های خانوادگی و جمعی ورزشی نقش بسیار مهمی در ترویج و نهادینه كردن فعالیت های بدنی به ویژه ورزش همگانی در سطح جامعه دارد.
وی اظهار كرد: بخش عمده ای از زمان حضور دانش آموزان در مدارس به مباحث اعتقادی ، علمی و فرهنگی اختصاص دارد كه با برنامه ریزی مناسب توجه به مقوله ورزش و تربیت بدنی را نیز به عنوان یك ضرورت در برنامه های اصلی مدارس و دانش آموزان قرار خواهیم داد.
فانی با بیان اینكه توجه به مقوله ورزش و تربیت بدنی از تكالیف مهم آموزش و پرورش است افزود: در دوره دوم متوسطه، 13 ساعت تربیت بدنی به برنامه و ساعات هفتگی فعالیت های دانش آموزان این مقطع در مدارس اضافه شده است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه المپیاد ورزشی ویژه دانش آموزان دوره دوم متوسطه از سال 93 در كشور راه اندازی شده، افزود: در سال تحصیلی 94 - 93 حدود سه میلیون دانش آموز و در سال 95 - 94 نیز حدود چهار میلیون دانش آموز در این رقابت ها شركت كردند.
فانی تصریح كرد: درهمین ارتباط طرح سفیران سلامت نیز با مشاركت بیش از 500 هزار دانش آموز با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در مدارس دوره دوم متوسطه كشور درحال اجراست.
وی هدف از اجرای طرح سفیران سلامت را نهادینه كردن فعالیت های جسمانی و ورزشی در میان دانش آموزان عنوان كرد و افزود: این طرح از سال تحصیلی آینده در دوره اول متوسطه و مقطع ابتدایی نیز اجرا خواهد شد.
همایش بزرگ پیاده روی صبح و نشاط به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت روز جمعه با شعار غلبه بر دیابت با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش و پزشكی، آموزش و پرورش، جمعی از مسئولان شهری و اقشار مختلف مردم در میدان مشق (باغ ملی) تهران برگزار شد.
همایش پیاده روی خانوادگی صبح و نشاط در میدان مشق تهران برگزار شد
به گزارش ایرنا، بیش از چهار هزار شركت كننده دراین همایش خانوادگی علاوه بر پیاده روی، حركات نرمشی و كششی را نیز انجام دادند.
دراین همایش سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ، علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، میثم امرودی معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار تهران، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه 12 تهران نیز حضور داشتند.
این پیاده روی خانوادگی به همت شهرداری منطقه 12 و با همكاری وزارتخانه های ورزش و جوانان، بهداشت، درمان و آموزش و پزشكی و آموزش و پرورش و همچنین فدراسیون ورزش همگانی برگزار شد.
درپایان این همایش به 17 نفر از شركت كنندگان دراین همایش پیاده روی خانوادگی 17 دوچرخه به قید قرعه با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در سطح جامعه اهدا شد.
تهرام/7247/1109// 1625

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فانی: تربیت بدنی دانش آموزان از تكالیف اصلی وزارت آموزش و پرورش است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13125) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا