امام جمعه چهارباغ: هدف بدخواهان انقلاب دلسرد كردن مردم است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين قادر محمدي امام جمعه چهارباغ در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اين شهر، ضمن تبريك ولادت اميرالمومنين علي (ع) وروز پدر، به استقبال كم نظير نسل جوان از برنامه هاي اعتكاف اشاره كرد و گفت: اعتكاف، يكي از جامع‏ترين و زيباترين مراسم عبادي است كه هم داراي فضيلت اقامت در خانه خداست، هم فضيلت «زماني» دارد.
وي افزود: اگرچه واجب نيست اعتكاف‏ها در ايام خاصي باشد، اما معمولاً در فرصت‏هاي بسيار زيبا مانند ماه رجب و ماه مبارك رمضان برگزار مي‏شود و از ظرفيت‏هاي عظيم ملكوتي و معنوي اين ماه‏هاي الهي در آن استفاده مي‏شود.
حجت الاسلام محمدي تصريح كرد: با تحقق انقلاب اسلامي، دست تمام ابرقدرت‏ها قطع شده و سفره‏اي كه كارگزاران سرسپرده براي آنان گسترده بودند، جمع شدو دشمنان آن‏چنان عصباني شدند كه نتوانستند خشم خود را فرو برند و توطئه ‏ها، كودتاها، جنگ تحميلي و محاصره سياسي اقتصادي، آثار همين خشم و عصبانيتشان بود.
وي خاطر نشان كرد : دشمنان آخرين تيري كه در كمان گذاشتند و به سمت كشورمان پرتاب كردند، شبيخون و تهاجم فرهنگي است كه ارزش‏ها را نشانه گرفته است ولي هر بار كه مساجد از جوان‏ها پر مي‏شود، دشمنان درمي‏ يابند كه هنوز با آمال و آرزوهاي خويش كه در خواب‏هاي‏ پريشان خود مي‏بينند، بسيار فاصله دارند.
وي اذعان داشت : شركت جوانان در اعتكاف، افزون بر بي‏ ارزش كردن لذت‏هاي‏ زودگذر دنيايي ، پيامي به جهانيان مي‏دهد كه اسلام آن‏چنان در وجود آنان ريشه دوانده كه به اين ‏راحتي‏ها نمي‏شود جوانان را از خدا، اسلام و انقلاب جداكرد.
خطيب جمعه چهارباغ درادامه بااشاره به بيانيه پاياني كنفرانس كشورهاي اسلامي گفت: آنچه در اجلاس كنفرانس همكاريهاي اسلامي در تركيه اتفاق افتاد، بهترين گواه بر سياستهاي شيطاني عربستان سعودي در اجراي اهداف شوم استكبار به‏ ويژه آمريكا و رژيم صهيونيستي، عليه ملت ايران است. وي گفت: مهم‏ترين تكيه كلام و محوري‏ترين چيزي كه به شكلهاي گوناگون در ادبيات دشمنان و بدخواهان بزرگ و كوچك و داخل و خارج انقلاب و جمهوري اسلامي شنيده مي‏شود، تغيير رفتار مردم ايران است.
وي تاكيدكرد: هدف عربستان و برخي كشورهاي مرتجع و وابسته عرب با تبعيت از اربابان غربي‏شان، به انزوا كشاندن ملت و دولت ايران است، به ‏جاست با استفاده از ظرفيتهاي فراواني كه در عرصه ‏هاي منطقه ‏اي و بين ‏المللي وجود دارد، برقراري تماس و تقويت همكاريها و ارتباطهاي ديپلماتيك با كشورهاي مختلف در دستور كار قرار گيرد.
حجت الاسلام محمدي دربخش ديگر خطبه ها با گراميداشت 9اردبيهشت روز شوراها گفت : مشورت از دستورات ديني است و خداي متعال مؤمنان را با اين وصف تحسين مي‏كند كه «و امرهم شوري بينهم» و بر همين اساس نظام شوراها در كشور اسلامي ما ايجاد شده است كه بر اساس آن برخي از تصميمات و مسؤوليت‏ها در كشور به‏ صورت شورايي صورت مي‏گيرد.
وي ادامه داد :توجه به مشورت و استفاده از فوايد شورا و تلاش براي دوري از صدمات و اشكالات فعاليت‏هاي شورايي كاري است كه در نظام اسلامي بايد هر روز بيشتر از روز ديگر مورد توجه قرار گيرد.
حجت الاسلام محمدي گفت : وظيفه نظام‏ سازي بر اساس اسلام اقتضا مي‏كند كه به ‏مرور اشكالات و نقايص همه ساختارهاي ايجاد‏شده را شناسايي و برطرف كنيم و با افزودن بر كارآمدي و توانمندي و اسلامي بودن هرچه بيشتر اين نهادها تلاش كنيم.
خطيب جمعه چهارباغ در پايان ازتلاش مسئولين شهرستان در احياي مجموعه صنعتي سيپوركس در راستاي تحقق اقتصادمقاومتي تشكركرد وي همچنين باحمايت ازطرحهاي ارتقاء امنيت اخلاقي پليس ،برخورد جدي باقانون شكنان را خواستارشد.
1535

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه چهارباغ: هدف بدخواهان انقلاب دلسرد كردن مردم است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13126) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا