ربيعي: 600 ميليارد ريال اعتبار براي درمان معتادان اختصاص يافت

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، علي ربيعي روز جمعه در گردهمايي ورزشي معتادان بهبوديافته سازمان مردم ‌نهاد (NGO) كنگره شصت كه به مناسبت هفته سلامت برگزارشد، افزود: امروز جامعه ايران بيش از هر زمان ديگر نيازمند سلامت اجتماعي است و اين مسئله در برنامه‌ريزي‌هاي دولت نيز مدنظر قرار دارد.
وي با اشاره به مشكلات برخي خانواده ها در زمينه طلاق‌هاي ناشي از اعتياد اظهار داشت: در گذشته رابطه علت و معلولي بين فقر و اعتياد وجود داشت اما امروز اعتياد به طبقات متوسط كشيده شده است، هر چند روند حركت به سوي سلامت اجتماعي بهتر شده است.
ربيعي همچنين از ايجاد چهار هزار و 100 شغل براي افراد رهايي يافته يا در حال رهايي از اعتياد در سال 94 خبر داد و افزود: بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه در پايان سال گذشته، 98 درصد اين افراد به پايداري شغلي رسيده‌اند.
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي ادامه داد: شماره تلفن 09628 براي ارائه خدمات مشاوره به خانواده هايي كه با مشكلات اعتياد دست و پنجه نرم مي كنند اختصاص داده شده و تلاش مي‌كنيم تا ظرفيت پاسخگويي از طريق اين خط ارتباطي را به يك ميليون پاسخگويي افزايش دهيم.
وي تاكيد كرد: در شرايط ضروري، اورژانس اجتماعي نيز به كمك خانواده‌ها مي‌آيد.
ربيعي اضافه كرد: خانواده‌ها نبايد معتادان را‌‌ رها كنند؛ بلكه بايد به آن‌ها به عنوان بيمار نگاه كنند. همچنين اين افراد بايد تحت نظر مشاوران و روان‌شناسان باشند.
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي يادآورشد: تاكنون اين وزارتخانه برنامه اي مبتني بر حمايت از سازمان هاي مردم نهاد نداشت اما در حال حاضر اين برنامه در دستور كار قرار گرفته است.

×× حمايت وزار كار از سازمان هاي مردم نهاد
وي كه خود نيز با معتادان بهبود يافته به ورزش پرداخت، خطاب به آنها گفت: حضور شما در محفل ورزشي امروز، علاوه بر اهميتي كه به لحاظ شخصي دارد، حاوي پيام مهمي نيز براي جامعه است و اين اعتماد و باور را منتقل مي كند كه مي توان از اعتياد رها شد و زندگي شادابي داشت.
ربيعي ادامه داد: شما اينك الگوي جامعه هستيد و ثابت كرده ايد كه فرد معتاد اگر اراده كند مي تواند به زندگي برگردد و مسير زندگي خود را در جهت درست قرر دهد.
وي تاكيد كرد: همه ما ممكن است گاهي اشتباه كنيم اما مي توان از ضعف ها عبور كرد و با اصلاح اشتباهات، زندگي سالمي را تجربه كرد.
اجتماع ورزشي بهبود يافتگان از مواد مخدر به كمك سازمان مردم نهاد كنگره شصت به زندگي سالم برگشته اند، صبح امروز (جمعه) با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رئيس سازمان بهزيستي كشور در پارك طالقاني تهران برگزار شد.
كنگره شصت، 40 هزار نفر عضو دارد و دامنه فعاليت آن در سراسر كشور گسترده است. 80 درصد معتاداني كه به كمك اين سازمان مردم نهاد از اعتياد رهايي پيدا كرده اند، به طور كامل بهبود پيدا كرده و دوباره معتاد نشده اند.
هم اكنون 10 هزار نفر معتاد به كمك اين سازمان مراحل درمان خود را طي مي كنند.
اقتصام**1063 / 1200

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ربيعي: 600 ميليارد ريال اعتبار براي درمان معتادان اختصاص يافت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13132) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا