بازيگر افغان: جشنواره فجر به رشد سينماي افغانستان كمك كرده است

حبيب محمدي روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگي ايرنا اظهار داشت: خوشبختانه امسال جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در مكاني مناسب (پرديس سينمايي چارسو)‌ برگزار مي شود و مسئولان اين فستيوال، برنامه ها را با نظم و ترتيب برگزار مي‌كنند.
وي گفت‌:‌ سينماي افغانستان ضعيف است و حمايت‌هاي دولتي از اين هنر وجود ندارد و بر همين اساس جشنواره فيلم فجر زمينه خوبي براي حضور فيلمسازان افغان در عرصه‌هاي جهاني را فراهم مي‌كند.
اين بازيگر سينماي افغان با بيان اين كه جشنواره فجر يك فستيوان معتبر در دنيا به ‌شمار مي‌رود، افزود: جشنواره فجر اين امكان را فراهم مي كند تا فيلمسازان افغان آثار خودشان را به جهانيان ارائه دهند و خوشبختانه يكي از داوران بخش بين‌الملل فجر امسال (جلوه‌گاه شرق) از كشور افغانستان است كه نشانگر دوست داشتن اين هنر در ميان هنرمندان افغانستان است.
وي يادآور شد: هر اثر سينمايي يك اجتماعي را به دنيا نشان مي‌دهد و هر كشوري كه تصوير نداشته باشد در واقع فرهنگ، تاريخ و تمدنش را به جهانيان نشان نداده است.
مسئول غرفه كشور افغانستان در بازار فيلم جشنواره بين‌المللي فجر گفت‌: هنر سينما اين امكان را مي‌دهد كه هر كشوري پيشينه، فرهنگ و تمدنش را به جهانيان نشان دهد.
وي اظهار داشت: جشنواره فيلم فجر در بين كشورهاي منطقه و خاورميانه يكي از قدرتمندترين فستيوال‌هاي سينمايي به شمار مي‌رود.
سي و چهارمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از يكم تا ششم ارديبهشت‌ماه در پرديس سينمايي چارسو برگزار مي‌شود.
فراهنگ ** 9187 ** 3053

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازيگر افغان: جشنواره فجر به رشد سينماي افغانستان كمك كرده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13174) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا