پيروزي هاي مقاومت اسلامي در منطقه مديون حضرت زينب (س) است

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين عبدالكريم عابديني در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه قزوين افزود:اين بانوي بزرگوار اسلام در بحراني ترين شرايط احساسي و عاطفي در برابر ظلم هاي بزرگ حكومت بني اميه، هنرمندانه توانست بحران را مديريت و رسالت خود را به نحو احسن انجام دهد.
وي در ادامه به فرارسيدن سالروز بزرگداشت شيخ بهايي اشاره و تاكيد كرد: اين عالم برجسته از علماي بزرگ و ارزشمند ديني و نيز معمار تمدن نوين اسلامي - ايراني محسوب مي شود.
حجت الاسلام والمسلمين عابديني ادامه داد: با وجود چنين پيشينه درخشاني در عالم هنر ايراني، متاسفانه امروز هنر كشور ايران به سمت و سوي ديگري سوق يافته كه نتيجه آن چيزي جز ابتذال نيست.
وي با بيان اينكه هنر حقيقي همان چيزي است كه انبياء الهي آن را پياده و خانواده هاي شهدا نيز با تربيت فرزندان ايثارگر خود به تصوير كشيدند، خاطرنشان كرد: با اين تعريف، در شرايط كنوني برخي به حيله، نيرنگ و دروغ متوسل شده و با حمايت از هنر مبتذل، هنر ارزشي، انساني و بر اساس فطرت را ناديده مي گيرند.
امام جمعه قزوين در ادامه با اشاره به سالروز شكست كودتاي سياسي و نظامي آمريكا در طبس، يادآور شد: توطئه دشمنان ما در اين حادثه به لطف خداوند خنثي و شعله هاي عذاب و قهر آن را بر دل آنان نشاند.
حجت الاسلام عابديني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به افزايش آمار امسال اعتكاف كنندگان، افزود: حضور مردم كه بيشتر آنان را جوانان تشكيل مي دادند، باعث خوشحالي است چرا كه اين جوانان، علاقمندان به خوبي ها بوده و براي ياد خدا، بررسي پرونده اعمال و بازنگري در زندگي خود با خداوند خلوت كرده و ايمان و سلوك را مورد توجه قرار مي دهند.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين در ادامه از مدافعان حرم به عنوان پرچم داران شعائر الهي ياد و تصريح كرد: شعائر ديني و الهي در وجود انسان هاي باتقوا برجسته است و همين توجه بود كه موجب سربلندي و پيروزي كشورهاي مقاومت و زمين گير شدن رژيم صهيونيستي شد و در مقابل، آنان كه به قدرت آمريكا اعتقاد دارند، شعائر شيطاني را برجسته مي كنند.
7388/8054 /1596

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پيروزي هاي مقاومت اسلامي در منطقه مديون حضرت زينب (س) است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13281) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا