تشکیل شورای سرطان در وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت از تشکیل شورای سرطان در وزارت بهداشت با مسئولیت وزیر بهداشت، معاونان بهداشت، درمان، پژوهش، غذا و دارو و چند تن از متخصصان سرطان کشور برای کنترل و پیشگیری بیماری سرطان در کشور خبر داد.

علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه شورایی در وزارت بهداشت با مسئولیت وزیر بهداشت، معاونان بهداشت و درمان، پژوهش، غذا و دارو و چند تن از متخصصان سرطان کشور برای کنترل و پیشگیری بیماری سرطان در کشور تشکیل شده است، گفت: 6 برنامه پیشگیری و تشخیص زودرس و ثبت سرطان در حوزه بهداشت، تشخیص و درمان سرطان در حوزه معاونت درمان، پژوهش در مورد سرطان در حوزه معاونت پژوهشی، تامین دارو در حوزه غذا و دارو و مراقبت های تسکینی که زمانی مغفول مانده بود، در حوزه معاونت درمان  به صورت هم زمان در سراسر کشور اجرا می شود.

وی افزود: بیماری سرطان یکی از 4 بیماری است که در کشور بالاترین آمار مرگ و میر را به خود اختصاص داده است، بنابراین وزارت بهداشت برای کنترل، پیشگیری و درمان این بیماری با همکاری تمام حوزه های وزارت خانه برنامه های متعددی را در دست اقدام دارد.

سیاری در پایان گفت: ریشه سرطان در 8 عامل خطر که 4 عامل رفتاری مصرف دخانیات، کم تحرکی، رژیم غذایی ناسالم و مصرف الکل و 4 عامل بیولوژیک افزایش فشار خون، قند خون بالا، چربی بالا و اضافه وزن و چاقی است که این عوامل دست به دست هم می دهند و موجب بروز بیماری سرطان و در نتیجه مرگ زودرس می شوند.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشکیل شورای سرطان در وزارت بهداشت» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13288) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران