موگريني به همراه كميسيونرهاي اروپايي وارد تهران شد

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا ، كميسيونرهاي انرژي و آب و هوا،كميسيونر تحقيقات،كميسيونر محيط زيست،كميسيونر شركت ها و موسسات كارآفريني،كميسيونر امور انساني،كميسيونر آموزش وكميسيونر حمل و نقل فريكا موگريني را در اين سفر بي سابقه همراهي مي كنند.
نخستين ملاقات موگريني در تهران با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه كشورمان خواهد بود و پس از آن قرار است با وي كنفرانس مطبوعاتي داشته باشد.
همچنين قرار است در سفر مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در تهران درباره گشايش دفتر ديپلماتيك دائمي اين اتحاديه در تهران مذاكره شود.
بحران سوريه از ديگر محورهاي رايزني هاي مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپايي با مقامات كشورمان مي باشد.
ديدار با علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي ،علي شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي و علي اكبر ولايتي رييس مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام از ديگر برنامه هاي موگريني در ايران خواهد بود.
مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا طي بيانه اي كه اسفند ماه سال گذشته منتشر كرد،موضوعات سياسي و حقوق بشر،تجارت و سرمايه گذاري،انرژي شامل نفت و گاز، انرژيهاي تجديد پذير و بهبود كيفيت انرژي و سوخت، همكاريهاي صلح آميز هسته اي كه مبناي طبيعي مشاركت و همكاري اتحاديه اروپا با ايران بر اساس برجام را از محورهاي گفت وگوهاي خود با مقامات كشورمان اعلام كرده بود.
وي در اين بيانيه همچنين مهاجرت،مبارزه با مواد مخدر، آموزش،تحقيقات،علوم،حمل و نقل شامل ايمني هوايي،محيط زيست،مسائل منطقه اي را از مباحثي عنوان كرد كه نياز است درباره آنها گفت و گو شود و تصريح كرده بود كه اين مباحث دائما در دستور كار اتحاديه اروپا و ايران قرار خواهد داشت.
سيام(2)**2021**1553

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موگريني به همراه كميسيونرهاي اروپايي وارد تهران شد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1329) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا