14 استان متاثر از سيل و آبگرفتگي/امدادرساني به بيش از 7 هزار نفر در مناطق سيل ‌زده

به گزارش ايرنا از جمعيت هلال احمر، ناصر چرخساز با اشاره به بارش ‌هاي سه روز گذشته، افزود: استان هاي لرستان، ايلام، كرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال وبختياري، همدان، اصفهان، خراسان شمالي و رضوي، كردستان، البرز، يزد و آذربايجان شرقي طي بارش هاي اخير متاثر از سيل و آبگرفتگي بوده اند.
وي ادامه داد: امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر در استان هاي متاثر از سيل و آبگرفتگي به 3323 نفر از هموطنان خدمات اسكان اضطراري با برپايي 700 دستگاه چادر امدادي ارائه كردند و آب از 346 واحد مسكوني تخليه شد. همچنين 152شهر، روستا و مناطق عشايرنشين از سوي امدادگران هلال احمر امدادرساني شد.
رئيس سازمان امداد ونجات جمعيت هلال احمر با بيان اينكه 17 نفر نجات و به مناطق امن انتقال يافته اند، گفت: پنج نفر از اين افراد طي سه سورتي پرواز نجات يافته و به مناطق امن منتقل شدند. همچنين شش نفر از آسيب ديدگان نيز مراكز درماني منتقل شدند كه از اين تعداد سه نفر توسط بالگرد طي شش سورتي پرواز، انتقال يافتند.
وي ادامه داد: 400 كيلوگرم اقلام امدادي طي چهار سورتي پرواز به شوشتر منتقل و در ميان متاثران از سيل و آبگرفتگي توزيع شد.
به گفته چرخساز، امدادرساني در استان هاي خوزستان، لرستان، ايلام و فارس همچنان ادامه دارد.
اجتمام ** 3377 ** 7268 ** 1071

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «14 استان متاثر از سيل و آبگرفتگي/امدادرساني به بيش از 7 هزار نفر در مناطق سيل ‌زده» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1332) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا