امام جمعه تبريز: مردم از حضور در انتخابات مرحله دوم غفلت نكنند

آيت اله محسن مجتهد شبستري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه تبريز، اظهاركرد: انتخابات در 21 استان به مرحله دوم كشيده شده و در استان آذربايجان شرقي نيز انتخاب 9 نماينده به مرحله دوم كشيده و مردم از بين نامزدهاي باقي مانده بايد افراد كاردان و با تجربه را انتخاب كنند.
وي پيشرفت، توسعه و تعالي كشور را در گرو حضور آگاهانه مردم در تمام صحنه ها به ويژه انتخابات دانست و گفت: مردم با انتخاب اصلح دين خود را به اسلام، انقلاب و ميهن ادا كنند.
امام جمعه تبريز با اشاره به ديدار اخير اعضاي اتحاديه هاي انجمن اسلامي دانش آموزان با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان كرد: ايشان ضمن تشويق دانش آموزان به معنويات، توطئه هاي شوم استكبار را يادآوري كردند.
آيت الله مجتهد شبستري اظهاركرد: به جاي اينكه جلوي فعاليت هاي فرهنگي جوانان را بگيريم بايد آنها را مساعدت كنيم تا جوانان بيشتر بتوانند راجع به انقلاب اسلامي تبليغ كنند.
امام جمعه تبريز همچنين با اشاره به مناسبت هاي هفته ولادت مولود كعبه حضرت علي (ع) را تبريك گفت و افزود: علي مجسمه تقوي بود و مسلمانان را همواره به تقوا و پرهيزكاري دعوت مي كرد.
آيت الله مجتهد شبستري با اشاره به هفته سلامت ، رعايت بهداشت عمومي در جامعه و عمل به پيشگيري از ابتلا به بيماري هاي جسمي توسط آحاد افراد را خوستار شد و گفت: اگر در جامعه بيماري هاي جسمي و روحي رواج يابد نه مسايل اقتصادي و نه فرهنگي قابل حل نيست.
وي همچنين با اشاره به سالروز شكست حمله نظامي امريكا به طبس اظهاركرد: در اين واقعه پيچيده ترين عمليات نظامي با امدادهاي غيبي به شكست انجاميد.
امام جمعه تبريز همچنين راي ديوان عالي امريكا درباره دست درازي به پول هاي بلوكه شده ايران را نشانه چپاولگري و غارت دانست و ضمن محكوم كردن اين عمل گفت: بيش از سه ماه از اجراي برجام مي گذرد و امريكا به هيچ كدام از تعهداتش عمل نكرده است.
6132/518/1772

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه تبريز: مردم از حضور در انتخابات مرحله دوم غفلت نكنند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13321) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا