امام جمعه دهلران: مسئولان به بدعهدي و عدم پايبندي آمريكا به تعهداتش پاسخ مناسب دهند

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سيد محسن موسوي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته دهلران به بد عهدي آمريكايي ها در دوران پسابرجام اشاره كرد و افزود: چرا بايد ديوان عالي آمريكا به خاطر كشته شدن تفنگداران اين كشور در 30 سال پيش ايران را مقصر كرده و خواهان برداشت غرامت از محل دارايي هاي كشورمان باشد.
وي با بيان اينكه اين اقدامات آمريكا موجب گستاخ شدن برخي سران كشورهاي منطقه از جمله رژيم آل سعود شد، اظهار كرد: آنها نيز در مسير سياست هاي رژيم صهيونيستي بدنبال منزوي كردن حزب الله لبنان و صدور بيانيه عليه كشورمان در جريان كنفرانس سران كشورهاي اسلامي بودند.
موسوي با اشاره به عدم پايبندي آمريكايي ها به تعهدات دوران پسابرجام گفت: رئيس كل بانك مركزي كشورمان در آمريكا به خوبي به بد عهدي آمريكايي ها اشاره كرد و اينكه 1+5 به تعهداتش در قبال ايران اسلامي پايبند نيستند.
وي با اشاره به اينكه قرار بود پس توافق هسته اي تحريم ها يكجا برداشته شود، افزود: اين بند هنوز محقق نشده و رئيس جمهوري آمريكا در عربستان مي گويد بنا نيست ايران به يكباره به اموال خود دست يابد كه اين سخنان نشان بد عهدي و خدعه آمريكايي ها است.
خطيب جمعه دهلران تاكيد كرد: رياست جمهوري، وزير خارجه و دستگاه ديپلماسي كشورمان با توجه به اقدامات اخير آمريكايي ها و رژيم آل سعود عليه ايران و بلوكه شدن دارايي ها بايد اقدام عاجل و فوري انجام دهند.
وي سپس با اشاره به سالروز ولادت امام علي(ع) بر ضرورت پياده كردن تقوا و دستور بزرگان دين و معصومين در زندگي تاكيد كرد و افزود: پياده كردن سيره اميرالمومنين(ع) در زندگي موجب ترقي و پيشرفت و رستگاري در دنيا و آخرت است.
موسوي همچنين به سخنان رهبري در جمع مسئولان وزارت آموزش و پرورش، انجمن هاي اسلامي دانش آموزان اشاره كرد و يادآور شد: همه دستگاه هاي فرهنگي بخصوص آموزش و پرورش و مديران آن نقشي مهم در عملياتي كردن بيانات معظم له دارند و بايد به دقت آن را دنبال كنند.
وي توجه به درس و كارهاي انقلابي را در مدارس متذكر شد و اظهار كرد: مسئولان آموزش و پرورش بايد از مسايل غير ضروري دوري و به متن مسئوليت خود در قبال نسل آينده كشور بپردازند.
امام جمعه دهلران سپس با اشاره به خسارت هاي ناشي از جاري شدن سيل 10 روز پيش در دهلران افزود: دولت و مديريت بحران بايد از تمام توان خود براي جبران خسارت سيل به اين شهرستان استفاده كرده و به جبران خسارت بخش كشاورزي توجه جدي تري كنند.
امام جمعه دهلران همچنين با اشاره به 5 ارديبهشت سالروز حمله آمريكايي ها به كشورمان و شكست آنها در توفان طبس گفت: در همه فتنه ها خداوند نگهدار انقلاب و مردم ديندار و ولايت مدار ايران اسلامي است.
وي به سالروز تشكيل شوراهاي اسلامي شهر و روستانيز اشاره اي كرد و يادآور شد: توجه به عمران شهري و روستايي از نكات مهمي است كه شوراها بايد به آن توجه كنند.
موسوي بر فراهم كردن فضا براي حضور حداكثري مردم در مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي نيز تاكيد كرد و افزود: نامزدها و طرفداران آنها به دور از تخريب همديگر و دادن وعده هاي قابل عملياتي زمينه را براي مشاركت گسترده مردم فراهم كنند.
7175/9002

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه دهلران: مسئولان به بدعهدي و عدم پايبندي آمريكا به تعهداتش پاسخ مناسب دهند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13360) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا