عقد دو تفاهم نامه همكاري حاصل سفر هيات هاي تجاري خارجي به قزوين در سال گذشته

عباسعلي درافشاني روز شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: تفاهم نامه همكاري بين قزوين و ايتاليا در سه بند شامل انجام همكاري هاي مربوط به امور زيربنايي و زيرساختي، توسعه گردشگري و فراهم ساختن زمينه ارتباطات ميان دو طرف در حوزه صنعت و توليد محصول و كالا در قزوين با برند شركت هاي ايتاليايي تهيه و تنظيم شد.
وي هچنين يادآور شد: اين تفاهم نامه با حضور مائورو كونچاتوري، سفير ايتاليا در ايران و استاندار قزوين منعقد شد.
سرپرست معاونت امور اقتصادي و اشتغال استانداري قزوين همچنين با اشاره به عقد تفاهم نامه همكاري ميان قزوين و گيونجي كره جنوبي، گفت: اين تفاهم نامه نيز سال گذشته با حضور استانداران قزوين و گيونجي به امضا رسيد.
وي اضافه كرد: در اين تفاهم نامه به برقراري همكاري هاي اقتصادي بين دو طرف از طريق ايجاد ارتباط و ملاقات هاي مشترك با مسئولين دولتي، تجار و فعالان بازرگاني و صنعتي و همكاري بين سازمان هاي بخش خصوصي و دولتي با يكديگر تاكيد شده است.
سرپرست معاونت امور اقتصادي و اشتغال استانداري قزوين يادآور شد: در سفر ساير هيات هاي تجاري و اقتصادي به قزوين نيز زمينه برقراري همكاري هاي مشترك بين بخش خصوصي استان با طرف هاي خارجي فراهم شد.
درافشاني يادآور شد: در سال گذشته هشت هيات سياسي اقتصادي خارجي از كشورهاي كره جنوبي ( در دو مرحله)، اسلواكي، پرتغال، اتريش، ايتاليا و سنگاپور به طور رسمي به قزوين سفر كردند.
وي با بيان اينكه اين سفرها با موافقت و تصويب شوراي هماهنگي و مديريت روابط خارجي استان قزوين صورت گرفت، اظهاركرد: هدف از انجام اين سفرها برقراري يا توسعه همكاري هاي اقتصادي بين قزوين با ديگر كشورها و ايجاد زمينه براي فعاليت بخش خصوصي استان در زمينه صادرات و واردات بود.
اين مسئول با بيان اينكه در سال گذشته سفرا و نمايندگان ديپلماتيك نزديك به 20 كشور خارجي به صورت همزمان با سفر به قزوين با توانمندي هاي اقتصادي اين استان آشنا شدند، يادآور شد: استان قزوين نيز در سال گذشته اعزام شش هيات سياسي-اقتصادي به كشورهاي عراق، روسيه، عمان، چين و تركيه ( در دو مرحله ) را شاهد بوديم.
سرپرست معاونت امور اقتصادي و اشتغال استانداري قزوين در پايان اظهار اميدواري كرد، رفت و آمدهاي خارجي به استان و عقد تفاهم نامه هاي اقتصادي در اين زمينه، منجر به قراردادهاي كاري شده و بتواند موجب تسهيل در واردات فن آوري و انواع كالاها و ماشين آلات صنعتي مورد نياز بخش خصوصي استان شده و به رشد سرمايه گذاري خارجي در قزوين كمك كند.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عقد دو تفاهم نامه همكاري حاصل سفر هيات هاي تجاري خارجي به قزوين در سال گذشته» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1337) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا