امام جمعه خرمشهر:اختلاف سياسي در عراق به مصلحت نظام اين كشور نيست

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيدنبي موسوي در آيين عبادي سياسي نماز جمعه در مسجد جامع خرمشهر كنار گذاشتن اختلاف هاي سياسي و يكپارچگي را براي مقابله با گروه هاي تروريستي و تكفيري در عراق ضروري دانست و افزود:استكبار با توطئه هاي مختلف سعي دارد در كشورهاي اسلامي خصوصا ايران و عراق تفرقه ايجاد كند لذا بايد مسلمانان هوشيار باشند.
حجت الاسلام موسوي با بيان اينكه اگر داعشي ها و تكفيري ها موفق شوند وضعيت عراق به مراتب از زمان حكومت صدام بدتر خواهد شد گفت:آنهايي كه در خصوص مسايل سياسي عراق نفوذ دارند حرف مرجع عاليقدر آيت الله سيستاني را نصب العين خود قرار دهند و اختلافات را كنار بگذارند.
وي در ادامه با بيان اينكه رسانه هاي غربي مدت ها است تلاش مي كنند تا مولفه هاي تقويت كننده فرهنگ ناب اسلام را بايكوت كنند افزود:در حاليكه چند ميليون نفر در مانور بزرگ ولايت و اربعين حسيني شركت كرده و ميليون ها جوان در سراسر كشورهاي اسلامي خالصانه فعاليت مي كنند رسانه هاي غربي توجه خود را به سمت عده اي معدود از جوانان هوسران معطوف كرده و آنها را برجسته مي كنند.
حجت الاسلام موسوي افزود: رسانه هاي غربي اين گونه تلقين مي كنند كه انقلاب تمام شده و انقلابي كه با حقيقت و مذهب گره خورده بود در واقع از صحنه جدا شده و اين مولفه هاي ديني انقلاب كمرنگ شده اين درحالي است خيلي از جوانان ما امسال در آيين اعتكاف شركت كردند.
وي در بخشي ديگري از خطبه هاي نماز جمعه به ارزش معنوي آيين اعتكاف اشاره كرد و گفت: امسال نزديك به يك ميليون نفر در سراسر كشور در هزاران مسجد معتكف شدند و در خرمشهر نيز800 نفر در مراسم اعتكاف شركت كرده اند كه نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
امام جمعه خرمشهر گفت: اعتكاف يكي از عبادت هايي است كه داراي آثار فردي و اجتماعي بسياري است.
7100/6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه خرمشهر:اختلاف سياسي در عراق به مصلحت نظام اين كشور نيست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13445) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا