حضور جوانان در اعتكاف بيانگر بي اثر بودن توطئه هاي آمريكاست

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيد محمود حسيني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر سيرجان ضمن تبريك ميلاد امام علي (ع) افزود: سردمداران زر و زور و ظلم و ستم هرگز قادر به درك قدرت معنوي حضور جوانان نيستند و در خيال پردازي خود مي مانند و هر روز به فكر توطئه و بهانه اي جديد هستند.
وي با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در ديدار با اعضاي انجمن هاي اسلامي دانش آموزان اظهار كرد: امروز سرمايه نظام اسلامي، جواناني برومند و با ايماني هستند كه دشمن به دنبال تضعيف و گرفتن اين سرمايه ها از ملت ايران است.
امام جمعه سيرجان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامي اعلام فرمودند 'جوانان افسران جنگ نرم در مقابل هجمه هاي مختلف دشمنان هستند و آمريكا مي خواهد جوانان ما از تحرك، انگيزه و اميد، كارايي و درايت، شجاعت و ايمان و جسم و روح سالم برخوردار نباشند و به حركات پرفريب آنان خوش بين باشند.'
وي افزود: بايد به اين دشمنان اسلام و آمريكا گفت اين اميد همانند خواب و خيالي است كه شما داريد و جوانان ما داراي روحيه شجاعت، اميد و تقوا هستند كه با خودسازي و تجهيز شدن به سلاح ايمان و آمادگي در همه زمينه ها براي مقابله با آمريكا هم به اصلاح خويش مي پردازند و هم ديگران را تشويق به خوبي و راه راست و هدايت مي كنند و به صلاح و فلاح مي رسند.
وي همچنين به ادعاي آمريكايي ها عليه ايران اسلامي اشاره كرد و گفت: دولت و مسئولان در مقابل ادعاهاي واهي آمريكا در زمينه دريافت خسارت از ايران، خسارتهاي ملت ايران را از آمريكا مطالبه كنند.
وي با بيان اينكه آمريكايي ها همواره به اموال و حقوق ملت ايران دست درازي مي كنند تصريح كرد: اين كشور امروز نيز نظام اسلامي را متهم به پرداخت خسارت به دليل شكايت بازماندگان حادثه بيروت پس از 34 سال كرده است.
وي ادامه داد: دولت ايران نيز بايد خسارت جنگ تحميلي، اندهام هواپيماي مسافربري كه جمع زيادي را به شهادت رساند، ترور دانشمندان هسته اي و شخصيت هاي كشوري و خسارت كشته شدن حجاج ايراني را در منا مطالبه كنند.
حجت الاسلام حسيني ادامه داد: دولت ايران شكايات خود را از آمريكا از زبان ملت ايران به دادگاههاي بين المللي اعلام كنند و در صدد گرفتن حقوق ملت ايران باشند.
وي به سالروز تجاوز آمريكايي ها و حمله به طبس با نيت كودتا و سقوط نظام اسلامي در ارديبهشت سال 59 اشاره كرد و گفت: مگر مسئولان خودخواه آمريكا ناديده گرفتن حقوق ملت هاي جهان و ملت ايران را نمي بينند كه هر روزه به بهانه اي ايران را متهم مي كنند.
وي افزود: ملت ايران مي دانند كه آمريكا مورد اعتماد نيست و امروزه هم بهانه گرفتن خسارت را ناشي از كينه و دشمني اين رژيم با اسلام، نظام اسلامي و ملت ايران مي دانيم و هرگز از حقوق خود كوتاه نمي آييم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به سالروز تاسيس شوراهاي اسلامي هم اشاره كرد گفت: لازم است كارهاي عمراني در كنار امور و اجراي برنامه هاي فرهنگي بيشتر شود.
امام جمعه سيرجان در پايان به تذكر لساني امر به معروف و نهي از منكر تاكيد كرد و افزود: مبارزه با بي بندوباري ها و حفظ ارزشهاي اسلامي در گرو توجه همگاني و تذكر لساني همگان در مقابله با منكرات است.
وي ادامه داد: اگر عده اي قليل خواسته يا ناخواسته رعايت منكرات را نمي كنند وقتي همگان تذكر دهند به طور قطع آنها هم به خود مي آيند و جامعه اصلاح مي شود.
حجت الاسلام حسيني در پايان از مسئولان خواست براي كاهش تصادفات در راهها چاره انديشي كنند.
7435/3029

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور جوانان در اعتكاف بيانگر بي اثر بودن توطئه هاي آمريكاست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13447) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا