ايستادگي، تنها نسخه نجات بخش ايران اسلامي در برابر زياده خواهي هاي آمريكاست

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد سعيدي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه قم در مصلاي قدس اين شهر اظهار كرد: يك روز سخن از هسته اي و بمب هسته اي بود و اثبات كرديم كه اين امر دروغ است، ولي دنياي استكبار كوتاه نمي آيد، حدود 90 روز از برجام مي‌ گذرد و زحمات و خدمات دولت و تيم هسته اي ما به نتيجه رسيده، به اعتراف اوباما و كري كشور ما به همه تعهدات خود عمل كرده است، ولي تعهدات غربي ‌ها به ويژه آمريكا همچنان روي كاغذ است.
وي اظهار كرد: مسئولان محترم كشور با حسن نيت مذاكرات را پيگيري مي كنند، ولي دشمن جنايتكار همزمان با حضور مسئولان ما در آمريكا، حكم دستبرد به اموال ما را صادر مي ‌كنند و با طرح نفوذ درصدد تغيير نگاه و محاسبات مسئولان هستند تا آنها دست از مقاومت بردارند و معتقد بشوند كه دنياي فردا دنياي گفتمان هاست و دنياي موشك ها نيست.
سعيدي گفت: حرف ما اين است كه دشمن ما عهدشكن است و بايد از عملكرد آمريكايي ها انتقاد كرد، مساله برجام به خاطر بدعهدي ‌هاي آمريكا به اين روز افتاده است، مسئولان براي تحقق برجام خيلي زحمت كشيدند، هزينه هاي زيادي بر نظام تحميل شد ولي هنوز از برجام استفاده نكرديم، آمريكايي ‌ها به آزمايش موشكي ما اشكال وارد مي ‌كنند.
وي با بيان اينكه عنصر مفلوك و بي ‌هويت آنها به عنوان نماينده حقوق بشر عليه ايران گزارش تهيه مي‌ كند، اظهار كرد: دشمنان از زورگويي دست ‌بردار نيستند و تنها راه، ايستادگي در برابر اين دشمن زياده‌ خواه و مكار است.
وي با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دانش آموزان و فرهنگيان گفت: اگر ما در برابر استكبار كوتاه بياييم آنها جري و پررو مي شوند و قصد نفوذ در عرصه هاي ديگر را هم دارند.
توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) همچنين سالگرد شهادت شهيدان سپهد قرني، محمد منتظر قائم، شاه آبادي و شيرودي را گرامي داشت و براي شهيدان علو درجات را از خداوند متعال خواستار شد.
سعيدي در ادامه با گراميداشت روز شوراها ابراز اميدواري كرد كه شوراها به معماري و شهرسازي متناسب با حيات طيبه اسلامي و سبك زندگي اسلامي توجه داشته باشند.
وي همچنين با اشاره به سالروز شكست آمريكايي ‌ها در طبس خاطرنشان كرد: اين واقعه پيامي را براي ما به دنبال داشت كه همانا دست خداوند پشتيبان انقلاب و نظام است.
امام جمعه موقت قم در بخش ديگر سخنان خود اظهار كرد: نور الهي نه تنها خاموش نمي شود، بلكه افزايش مي يابد و سرانجام فراگير مي شود، هر چند كافران از اين امر ناخشنود باشند.
وي با بيان اينكه كافران به دنبال اين هستند كه ولايت حضرت علي(ع) را خاموش كنند، گفت: ركن نخست تقوا اين است كه انسان از خدا بترسد، ركن دوم پرهيز از گناه و ركن سوم غرض انسان براي نزديك شدن به خداوند است.
وي با بيان اينكه كشور در حال و هواي ولادت امام علي(ع) است، اظهار كرد: امام علي(ع) ويژگي‌هاي بسيار منحصر به فردي در بين صحابه و حتي در بين همه انسان‌ها دارد، ولادت در كعبه از جمله اين ويژگي‌ هاست و از نظر علمي حضرت در مقامي بسيار والا قرار دارند.
سعيدي با اشاره اينكه حضرت علي(ع) نخستين ابراز كننده ايمان است، گفت: امام علي(ع) رزمنده بي ‌بديل جنگ‌ هاي اسلام است و ايشان در عرصه كمك به محرومان و ايتام در درجه بالايي قرار دارند و آن حضرت(ع) زحمات زيادي براي حفظ اسلام متحمل شدند.
وي همچنين با اشاره به برگزاري آيين اعتكاف به صورت گسترده در سراسر كشور گفت: امروز به بركت انقلاب اسلامي تعداد بسيار زيادي از مردم در اعتكاف شركت مي ‌كنند و اكثر شركت ‌كنندگان نيز جوانان هستند و جوانان به خوبي دريافته ‌اند كه هويت ايشان در عشق به خداوند نهفته است.
وي با بيان اينكه اعتكاف سراسر انس با خداوند متعال و توسل به اهل بيت(ع) است، گفت: در يك تحليل منصفانه بايد گفت به تعداد جواناني كه در اعتكاف حضور يافته ‌اند، تير دشمن در انحراف جوانان به سنگ خورده است و اين موفقيتي براي نظام ما به شمار مي آيد.
توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان كرد: برگزاري مراسم اعتكاف، احياي شب هاي قدر و دهه عاشورا و ديگر مراسم معنوي دل ها را از غبارها پاك مي كند.
وي همچنين با اشاره به وفات حضرت زينب(س) گفت: اگر دنبال مصداق شاخص براي حضرت فاطمه زهرا(س) هستيم، مصداق بارز حضرت زينب(س) است، آنهايي كه نيز در دفاع از حرم حضرت زينب به شهادت مي ‌رسند، اجر مهاجر و اجر مجاهد في ‌سبيل‌ الله را دارند.
وي همچنين به مناسبت هايي كه به نام اهل بيت(ع) و نيز گراميداشت روزهاي مادر و پدر نامگذاري شده است، اشاره كرد و گفت: در اين مناسبت ها به گونه اي نباشد كه مناسبت اصلي تحت شعاع قرار بگيرد و در اين روزها بايد مردم با حضور در مجالس با سيره اهل بيت(ع) آشنا شوند.ك/4
7406 / 1175

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ايستادگي، تنها نسخه نجات بخش ايران اسلامي در برابر زياده خواهي هاي آمريكاست» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13448) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا