دولتمردان امريكا با بينش سياسي پايين خود اين كشور را در مسير نابودي قرار دادند

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله غلامعلي نعيم آبادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: امريكايي ها با پايين نگاه داشتن شعور سياسي ديگر ملت ها سعي در نفوذ در ميان آنها و اعمال كارها و نظرات بي خردانه خود دارند.
وي با بيان اينكه روز پنجم ارديبهشت تنها روز شكست امريكا نيست، بيان داشت: هرروز، روز شكست اين كشور است و امريكايي ها هر روز كه مي گذرد با شعور سياسي كم دولتمردانشان قدمي به نابودي نزديك تر مي شوند.
نماينده ولي فقيه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس با اشاره به وابستگي اقتصاد امريكا به آل سعود، گفت: اين وابستگي نيز ناشي از بي خردي و بينش سياسي پايين اين كشور است.
آيت الله نعيم آبادي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به برگزاري مراسم معنوي اعتكاف، بيان داشت: آئين معنوي اعتكاف در واقع تمرين خودسازي و درگيري انسان با نفس خود است.
وي بيان داشت: بايد در اين فرصت معنوي، فرد معتكف با خلوت با خدايش، ضعف و قوت هاي خود را بهتر از قبل بشناسد و با دشمن درون خود مبارزه كند.
وي به اشاره به هفته سلامت، گفت: طبق آمارهاي اعلام شده، ابتلا به بيماري هاي غيرواگير از جمله ديابت در كشور روز به افزايش است كه مردم بايد هشدارهاي بهداشتي در اين خصوص را جدي بگيرند و با تغذيه مناسب و ورزش با اين بيماري خاموش مبارزه كنند.
نماينده ولي فقيه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس، زمين پاك و سالم را يكي از مهمترين زمينه هاي سلامتي دانست و ابراز داشت: براي داشتن زمين پاك و سالم مردم و شهرداري ها مكلفند محل سكونت خود را از آلودگي ها پاك نگه دارند.
آيت الله نعيم آبادي يكي از نقاط آلوده در شهر بندرعباس را خورها عنوان كرد و گفت: آلودگي هاي موجود در اين خورها سلامت مردم را به خطر مي اندازد و دستگاه هاي مسئول در اين رابطه بايد در اين خصوص وارد عمل شوند و نسبت به پاكسازي خورها اقدام كنند.
آيت الله نعيم آبادي تاكيد كرد: بايد پيش از آن كه آلودگي در بندرعباس مانند شهرهاي بزرگ به مساله اي غيرقابل حل تبديل شود براي آن چاره انديشي كرد.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولتمردان امريكا با بينش سياسي پايين خود اين كشور را در مسير نابودي قرار دادند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13453) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا