فراخوانِ "بسیج عشایری" در عراق به منظور مقابله با داعش

منطقه "العباره" در استان دیالی عراق، در حمایت از "خاک و ناموس" علیه داعش، فراخوانِ "بسیج عشایری" داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "عدنان غضبان ملا جواد،" رئیس شورای منطقه العباره عراق اعلام کرد: عشایر منطقه العباره، از قومیت ها و مذاهب و طیف های مختلف، به فرزندان خود فراخوان عمومی دادند و آن ها را برای جنگِ دفاع از خاک و ناموس به مبارزه با داعش فراخواندند.

به نوشتۀ وبگاهِ شبکه السومریه، عدنان غضبان تاکید کرد: بسیجِ عشایر پس از آن اعلام شد که خطرِ داعش در روزهای گذشته در باغ های کشاورزی اطراف روستاهای زاغنیه، الکبه و بودجه احساس شد و حملات عناصر این گروه به منازل به کشته شدن شماری از بی گناهان انجامید.

وی افزود: عشایرِ العباره، یکپارچه اند و در برابر داعش و همدستانش لحظه ای درنگ نخواهند کرد و در راه دفاع از مناطق خود، مسلح خواهند شد و خونِ خود را نثار خواهند کرد.

رئیس شورای منطقه العباره همچنین خاطرنشان کرد: عشایر العباره، از هر عملیات نظامی که برای آزادسازی باغ ها و پایان دادن به حضور داعش در آن ها در دستور کار قرار گیرد، با قدرت پشتیبانی خواهد کرد.

وی با بیان این که جنگ علیه داعش، برای عشایر العباره به مثابۀ دفاع مقدس و جنگِ خیر و شر است؛ افزود: علت حملۀ داعش به العباره آن است که عشایر میهن پرستِ این منطقه، با پایمردی و همبستگی خود، همه توطئه های جنایتکارانه این گروه را برای فتنه انگیزی طایفه ای نقش برآب کرد.

داعش در تلاش است با فریفتن ساکنان باغ های شرقی و شمالی اطراف العباره و بمباران این منطقه از راه دور، به این منطقه راه یابد. این حملات تاکنون به کشته شدن شماری از بی گناهان منجر شده است.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراخوانِ "بسیج عشایری" در عراق به منظور مقابله با داعش» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13468) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران