نارضايتي شهروندان از وضعيت آب شرب خرم آباد/ آب از سرچشمه گل آلود است

به گزارش ايرنا، پس از وقوع بارندگي ها مستمر، آب شرب بسياري از مناطق شهر خرم آباد به شدت گل آلود شده و حتي با جوشيده شدن نيز رنگ آن همچنان كدر مي ماند، به نحوي كه بسياري از مردم اين روزها به خريد انواع آب معدني و نوشيدني هاي مختلف روي آورده اند.
در روزهاي جاري تصاوير و فيلم هاي متعددي در خصوص كيفيت بسيار پايين آب شرب شهري و گل آلود بودن آن در فضاهاي مجازي انتشار مي يابد و گلايه مندي شهروندان از اين وضعيت يك پاي ثابت محافل واقعي و مجازي است.
يكي از شهروندان خرم آبادي ساكن در خيابان ولي عصر اين شهر گفت: فرزندش داراي سابقه جراحي روده بوده و در روزهاي نخست، استفاده از آب شرب موجب بروز برخي مشكلات گوارشي براي وي شده است.
علي زاهدي ادامه داد: عليرغم جوشيدن آب و رعايت نكات بهداشتي، اما كيفيت آب لوله كشي تغييري نكرده و به ناچار به سمت استفاده از آب معدني روي آورده اند.
يك شهروند ديگر ساكن خيابان خيرآباد نيز گفت: در هفته گذشته ته نشين شدن مقدار بسياري گل در ظرف هاي آب، موجب نگراني هايي براي آنان شده است.
مرضيه بهاروند افزود: بجز آب شرب، استحمام، شستشوي ظروف و لباس و انجام امور روزمره با آب فعلي به سختي انجام مي شود.
وي تصريح كرد: در روزهاي اخير كه براي خريد آب معدني به مراكز فروش مراجعه كرده، آب معدني يكي از اصلي ترين خريدهاي مردم شهر بوده است.
اين در حالي است كه روابط عمومي شركت آب و فاضلاب شهري لرستان طي اطلاعيه اي اعلام كرده استفاده از آب شرب خرم‌آباد جاي نگراني ندارد.
در اين اطلاعيه آمده است: با توجه به بارندگي‌هاي اخير كه طبق اعلام هواشناسي به ‌اندازه كل بارندگي‌هاي سال استان بوده كه اين موجب خوشحالي همه مردم و ما شده، همين بارندگي‌هاي كم‌نظير باعث شده كه تمامي چشمه‌هاي زيرزميني فوران كند و در نظر داشته باشيم كه يكي از منابع تامين آب شهر خرم‌آباد چشمه‌ها هستند پس نتيجه مي‌گيريم كه وقتي آب چشمه فوران كند با توجه به اينكه از اعماق زمين ميايد موجب كدورت و به‌اصطلاح تغيير رنگ مي‌شود.
اين اطلاعيه مي افزايد: شهر خرم‌آباد داري يك تصفيه‌خانه آب است كه متاسفانه در گذشته و با توجه به اينكه بارندگي زيادي نداشته‌ايم از ظرفيت‌هاي آن استفاده ‌نشده و خوشبختانه در نگاه مديريت شركت و كلا نگاه دولت تدبير و اميد به مقوله آب در چند ماه گذشته اقدامات مناسبي صورت گرفته كه در فرصتي مناسب اهم آن اطلاع‌رساني خواهد شد و هم‌اكنون با تمام ظرفيت در حال كار مي‌باشد.
روابط عمومي شركت آبفا لرستان اعلام كرد: اين شركت با اطمينان خاطر به شهروندان گرامي اعلام مي‌كند كه استفاده از آب شرب اين شهر جاي هيچ‌گونه نگراني ندارد و ما روزانه علاوه بر همكاران كنترل كيفي خود به ‌وسيله همكاران شبكه بهداشت دانشگاه علوم پزشكي نيز كيفيت اب را بررسي مي كنيم.
در ادامه اطلاعيه اضافه شده: بعضي از شهروندان سوال مي‌پرسند كه آيا نياز است كه آب را بجوشانيم و جواب ما اين است كه اگر از نظر رواني تاثير دارد از آب جوشانده استفاده كنيد، ما در خصوص ايجاد يك تصفيه‌خانه جديد تمام مطالعات آن را انجام داديم و در صورت تخصيص اعتبار لازم مي‌توانيم آن را احداث نماييم هر چند با توجه به رشد جمعيت ساخت آن ضروري است.
در اين اطلاعيه آمده است: مجموعه همكاران ما هم در اين شهر زندگي مي‌كنند و مطمئن باشيد با توجه به رسالت اصلي شركت و تاكيدات مديرعامل كه خط قرمز ما كيفيت آب هست اجازه نخواهيم داد آب ناسالم به دست مردم برسد.
آب شرب خرم آباد از سرچشمه اصلي به نام هاي سراب مطهري، سراب گلستان، سراب دارائي و هفت حلقه چاه تامين مي شود.
بنا بر آمار 85 درصد آب شرب شهر از سرچشمه ومابقي از طريق چاه تامين مي شود.
خرم آباد بيش از 400 هزار نفر جمعيت دارد.
7269/507/1904

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نارضايتي شهروندان از وضعيت آب شرب خرم آباد/ آب از سرچشمه گل آلود است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13515) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا