فراخوان 630 هزار دستگاه خودرو توسط شركت هاي خودروسازي آلمان

يك منبع دولت آلمان روز جمعه به فرانس پرس گفت كه قرار است حدود 630 هزار خودروي ساخت شركت هاي آئودي، مرسدس، اپل، پورشه و فولكس واگن در اروپا به علت برهم خوردن تنظيماتشان در انتشار گازهاي آلاينده، فراخوان شوند.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از برلين، اين شركت هاي خودروسازي آلمان در پي آغاز تحقيق در پي جنجال در دستكاري شركت فولكس واگن در نرم افزار نشانگر ميزان انتشار گازهاي آلاينده، تصميم به فراخوان اين خودروها به عنوان يك اقدام داوطلبانه، گرفته اند.
تحقيقاتي در ماه هاي اخير در باره ميزان انتشار گازهاي آلاينده همه مدل هاي خودروهايي كه در آلمان تردد مي كنند، صورت گرفته و قرار است وزارت ترابري، روز جمعه نتايج اين تحقيقات را منتشر كند.
اين منبع افزود: به اين شركت ها گفته شده است كه در تجهيزاتي كه سامانه هاي كاهش انتشار گاز خطرناك اكسيد نيتريك از لوله اگزوز خودروها را در درجه حرارت خاصي، قطع مي كند، تغييراتي بدهند.
براساس مقررات اتحاديه اروپا، سامانه هاي پاكسازي مواد آلوده كننده، براي حفاظت از موتورخودروها يا جلوگيري از وقوع حوادث احتمالي، در دماي پايين خاموش مي شوند.
اما اين احتمال وجود دارد كه برخي از شركت هاي خودروسازي از اين مقررات براي فرار از قوانين، سوء استفاده كرده باشند.
اروپام**1486** 3404

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فراخوان 630 هزار دستگاه خودرو توسط شركت هاي خودروسازي آلمان» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13550) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا