در پي احتمال طغيان دز/مدارس برخي روستاهاي دزفول تعطيل شدند

غلامرضا نصراله پور صبح شنبه به ايرنا گفت:تا اين لحظه مدارس 9 روستاي اين شهرستان تعطيل شده و دانش آموزان مدارس را ترك كردند.
وي افزود:مدارس روستاهاي زاويه مشعلي ، خرسون ، حمودي و مرادي و نيز روستاهاي بهروزي و پيروزي در اطراف پل حميد آباد در مسير جاده دزفول - شوش همچنين مدارس روستاهاي بنه عاتي و بنه علوان همچنين روستاي اميرالمومنين روز شنبه تعطيل شدند.
وي اظهار كرد:اين اقدام براي جلوگيري از بروز حوادث احتمالي ناشي از افزايش دبي رودخانه دز در صبح روز شنبه انجام شده است و احتمال تعطيلي برخي ديگر از مدارس روستاهاي پايين دست رودخانه دز وجود دارد.
مدير آموزش و پرورش دزفول تاكيد كرد: ساير مدارس و واحدهاي آموزشي شهر دزفول و ساير بخش ها و مناطق روستايي بر قرار بوده و تعطيل نمي باشند.
نصراله پور همچنين افزود:دو هزار نفر از ساكنان روستاهاي سيلزده دزفول از روز پنجشنبه در ورزشگاه شهيد ناحي آموزش و پرورش دزفول اسكان داده شده اند.
وي گفت:150 نفر نيز از خانوارهاي سيلزده در مدرسه شهر امام دزفول ساكن شده و به آنان خدمات رساني شده است.
دبي رودخانه دز تا ساعاتي ديگر در صبح روز شنبه تا 1200 متر مكعب برثانيه افزايش خواهد يافت.
دبي اين رودخانه در شرايط عادي 300 متر مكعب برثانيه مي باشد.
طغيان رودخانه دز در روز پنجشنبه گذشته خساراتي در شهرهاي دزفول و شوش بر جاي گذاشت.
6068

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «در پي احتمال طغيان دز/مدارس برخي روستاهاي دزفول تعطيل شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1357) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا