ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ تهران در اولین شنبه اردیبهشت بارانی می شود

جامعه > محیط زیست - ایسنا نوشت: مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از کاهش قابل ملاحظه دما در استان‌های واقع در حاشیه دریای خزر به دلیل نفوذ هوای سرد از عرض‌های شمالی خبر داد.

احد وظیفه  درخصوص آخرین وضعیت پیش بینی آب و هوایی کشور گفت: امروز با نفوذ هوای سرد از عرض‌های شمالی کشور به استانهای واقع در حاشیه دریای خزر ابرناکی، بارش باران، کاهش قابل ملاحظه دما، وزش باد شدید موقت به ویژه در استانهای گلستان و شرق مازندران پیش بینی می‌شود. همچنین از بعدازظهر امروز در شمال غرب کشور بارش‌ها آغاز می‌شود که در پاره ای از نقاط همراه با وزش باد شدید موقت خواهد بود.

وی افزود: از اواخر وقت امروز جمعه به تدریج از میزان ابرناکی در شمال غرب کاسته می‌شود. همچنین به سبب وزش باد شدید دریای خزر مواج و طوفانی است.

وظیفه با اشاره به اینکه انتظار می‌رود با حرکت این سامانه به سمت شرق، از اواخر روز جمعه درشمال شرق کشور بارش‌های پراکنده باران، گاهی همراه با رعد و برق اتفاق بیفتد، ادامه داد: این بارش در اواخر روز جمعه و شنبه علاوه بر این ناحیه در البرز شرقی و تا حدودی البرز مرکزی نیز رخ می‌دهد. روزهای شنبه و یکشنبه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی مناطق زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات استان کرمان وقوع بارشهای خفیف و پراکنده دور ازانتظار نیست.

بنابرگفته مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، هوای استان تهران در روز شنبه، ابری، همراه با بارش پراکنده و گاهی رعد وبرق و وزش باد است و به تدریج کاهش ابر نیز اتفاق می‌افتد. بیشینه دما در این روز 25 درجه و کمینه آن نیز 14 درجه سانتی گراد بالای صفر است.

وی همچنین وضعیت آب و هوایی این استان در روز یکشنبه را کمی ابری ، دربعدازظهرهمراه با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد و افزود: دمای هوا درگرمترین ساعات روز یکشنبه 26 درجه و در خنک ترین ساعات به 15 درجه بالای صفر می‌رسد.

4242


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ تهران در اولین شنبه اردیبهشت بارانی می شود» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( خبر آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13623) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : خبر آنلاین