پایان سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام در وین

سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام که ظهر امروز (جمعه) با حضور هیات‌های ایران و ١+٥ در هتل پله کوبورگ شهر وین آغاز شد، پس از حدود 4 ساعت پایان یافت.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام که ظهر امروز (جمعه) با حضور هیات‌های ایران و ١+٥ در هتل پله کوبورگ شهر وین آغاز شد، پس از حدود 4 ساعت به کار خود پایان داد.

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را برعهده داشتند و قبل از آغاز این نشست هم در حدود یک ساعت به صورت دوجانبه گفت‌وگو کردند.

روز گذشته نیز نشست‌های کارشناسی به ریاست حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت خارجه و رئیس هیأت کارشناسی ایران در مذاکره با 1+5 با محوریت اجرای برجام، مباحث مربوط به لغو تحریم‌ها و همکاری‌های هسته‌ای برگزار شد.

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت خارجه و مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه که به همراه ظریف به نیویورک رفته بودند، پنجشنبه برای شرکت در این نشست وارد وین شدند. 

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین‌المللی وزارت خارجه نیز از تهران برای حضور در این نشست به وین سفر کرده است. 

براساس توافق صورت گرفته در نخستین نشست کمیسیون مشترک ایران و 1+5 که 26 مهر ماه 1394 با حضور عراقچی و تخت‌روانچی معاونان وزیر خارجه ایران، هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگان 1+5 در هتل کوبورگ وین برگزار شد، این کمیسیون هر سه ماه یک بار در وین تشکیل جلسه می‌دهد.

دومین نشست کمیسیون مشترک برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) نیز 16 آذر 1394 با حضور هیأت‌های مذاکره کننده ایران و 1+5 (آلمان، فرانسه، انگلیس، آمریکا، روسیه و چین) و هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو نوبت صبح و عصر در هتل پله کوبورگ شهر وین برگزار شد و پیش‌نویس قطعنامه 1+5 به شورای حکام در خصوص بستن PMD در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایان سومین نشست کمیسیون مشترک بررسی برجام در وین» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13643) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران