از اعزام ورزشكاران به مسابقات انتخابي المپيك و آسيايي تا دعوت به اردوي تيم هاي ملي

به گزارش خبرنگار ايرنا، اولين خبر ورزشي كرمانشاه در هفته جاري كه مي توان به آن اشاره كرد تشريح اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزش استان توسط مجتبي جوهري مديركل ورزش و جوانان استان طي دو سال اخير بود كه وي اعلام كرد: يكي از موفقيت هايي كه ورزشكاران ما بدست آوردند كسب بيش از 2 هزار مدال رنگارنگ در مسابقات مختلف بين المللي، جهاني و آسيايي بود.
وي ادامه داد: برگزاري 50 مجمع عمومي و انتخاباتي هيات هاي ورزشي، ميزباني 6 رويداد مهم بين المللي، آسيايي و جهاني، ميزباني 50 رويداد ورزشي كشوري و منطقه اي، برگزاري بيش از 800 دوره آموزشي - ورزشي، ارتقاء و بازآموزي، ساماندهي بيش از سه هزار و 800 مربي و 2 هزار و 346 داور و افتتاح و بهره برداري از پايگاه ورزش قهرماني و استعداديابي استان از ديگر اقدامات مهم صورت گرفته طي 2 سال اخير در حوزه ورزش قهرماني بوده است.
جوهري همچنين در خصوص ورزش بانوان نيز گفت: در اين دو سال بيش از 600 نفر از بانوان ورزشكار استان به اردوي تيم هاي مختلف ملي دعوت شده و تعداد قابل توجهي از آن ها نيز به عضويت تيم ملي در آمده اند، ضمن اينكه نخستين سهميه پارالمپيك ريودوژانيرو در رشته قايقراني توسط شهلا بهروزي راد بانوي كرمانشاهي بدست آمد و مريم هاشمي ووشوكار كرمانشاهي نيز براي سومين بار متوالي قهرمان جهان شد.

** دعوت از دو بوكسور كرمانشاهي براي حضور در مسابقات انتخابي المپيك
كادر فني تيم ملي بوكس ايران اسامي نفرات اعزامي به مسابقات انتخابي المپيك در آذربايجان را اعلام كرد كه بر اين اساس نام فروتن گل آرا و سالار غلامي دو بوكسور كرمانشاهي نيز به چشم مي خورد.
گل آرا در وزن 60 كيلوگرم و غلامي در وزن 91 كيلوگرم بايد اواسط خردادماه براي كسب سهميه اين اوزان با رقباي خود از سراسر جهان مبارزه كنند.

** دعوت از سه كشتي گير كرم انشاهي به اردوي تيم هاي ملي
سه كشتي گير كرمانشاهي به اسامي يدالله محبي در 120 كيلوگرم و مهدي حسين آبادي و ميثم زارع در اوزان 60 و 70 كيلوگرم به اردوي تيم هاي ملي كشتي بزرگسالان و نوجوانان ساحلي دعوت شده اند.
اردوي تيم ملي كشتي بزرگسالان ايران تا يازدهم ارديبهشت ادامه مي يابد تا اين تيم خود را براي حضور در مسابقات المپيك 2016 ريودوژانيرو آماده كند و اردوي تيم هاي ملي كشتي ساحلي نيز براي حضور در رقابت هاي جهاني كرواسي روزهاي چهارم تا چهاردهم ارديبهشت در خانه شماره 2 كشتي تهران برگزار مي شود.

** كشتي گير كرمانشاهي در برابر تيم منتخب آمريكا به ميدان مي رود
خبر ديگر از كشتي اينكه خيرالله قهرماني كشتي گير جوان كرمانشاهي قرار است روز 30 ارديبهشت ماه امسال و در تركيب تيم منتخب ايران براي حضور در مسابقات 'ميدان تايمز' آمريكا راهي اين كشور شود.
قهرماني نماينده وزن 55 كيلوگرم كشورمان در مسابقه تيم هاي منتخب ايران و آمريكا كه در راستاي برنامه هاي حفظ هميشگي كشتي در المپيك برگزار مي شود خواهد بود.

** وزنه بردار كرمانشاهي در مسابقات قهرماني آسيا حضور مي يابد
نفرات اعزامي تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان ايران به رقابت هاي قهرماني آسيا مشخص شدند كه در ميان آن ها نام كيا قدمي وزنه بردار كرمانشاهي دسته 105 كيلوگرم نيز به چشم مي خورد.
چهل و هفتمين دوره مسابقات وزنه برداري بزرگسالان آسيا سوم تا يازدهم ارديبهشت در شهر تاشكند ازبكستان برگزار خواهد شد.

** حضور سه قايقران كرمانشاهي در اردوي تيم ملي آب هاي آرام
محمدطاهر افشار، هادي جعفري و علي اجاقي سه قايقراني هستند كه با نظر كادر فني به پنجمين اردوي آمادگي تيم ملي آب هاي آرام ايران دعوت شده اند كه افشار و جعفري در بخش كاياك و اجاقي نيز در بخش كانوكانادايي حضور دارند.
اين مرحله از اردوي تداركاتي تيم ملي آبهاي آرام مردان با حضور 19 قايقران از سوم ارديبهشت ماه آغاز شده و تا بيست و دوم همين ماه در درياچه آزادي تهران ادامه مي يابد.

** وجود 60 هزار ورزشكار بيمه شده در استان
مديركل ورزش و جوانان استان كرمانشاه، تعداد ورزشكاران بيمه شده استان براساس گزارش هيات هاي ورزشي در پايان سال گذشته را 60 هزار و 102نفر اعلام كرد و گفت: متاسفانه آمار ورزشكاران بيمه شده استان در پايان سال 94 و در مقايسه با سال قبل از آن كه 68 هزار و 326 بيمه شده داشته ايم 12 درصد كاهش نشان مي دهد.
مجتبي جوهري با بيان اينكه براساس رتبه بندي صورت گرفته در خصوص ورزشكاران بيمه شده هيات ها، هيات فوتبال استان با 9 هزار و 864 ورزشكار بيمه شده در صدر قرار دارد، خاطرنشان كرد: پس از فوتبالي ها كه در صدر ورزشكاران بيمه شده استان هستند، هيات كشتي با هفت هزار و 18 مورد و تكواندو با پنج هزار و 801 مورد در رده هاي دوم و سوم ايستاده اند.
7458/8066

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از اعزام ورزشكاران به مسابقات انتخابي المپيك و آسيايي تا دعوت به اردوي تيم هاي ملي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13666) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا