دبيركل سازمان ملل: توافقنامه تغييرات آب و هوايي، پيمان جديد ما با آينده است

به گزارش ايرنا، بان كي مون روز جمعه در مراسم امضاي توافقنامه تغييرات آب و هوايي پاريس كه در مقر اصلي سازمان ملل در نيويورك به امضا رسيد طي بيانيه اي اظهار داشت، شركت حداكثري كشورها در اين توافقنامه بي سابقه است ولي در عين حال تغييرات آب و هواي همچون، افزايش دماي جهاني ، آب شدن يخ ها و افزايش سطح دي اكسيد كربن در جو نيز تمام ركورد هاي قبلي را شكسته است.
دبير كل سازمان ملل با بيان اينكه فرصت كاهش دماي جهاني به ميزان 2 درجه سيليسيوس و يا حتي 1.5 درجه نيز در حال از دست رفتن است، كليه كشورها را به پيوستن به توافقنامه پاريس در راستاي اجراي هرچه سريعتر اين توافقنامه تشويق كرد.
بان كي مون تاكيد داشت، عصر مصرف گرايي بدون پيامدها به پايان رسيده است و ما بايد تلاش مان در جهت اقتصادي كربن زدا را شدت بخشيده و كشورهاي در حال توسعه را در راستاي رسيدن به اين هدف حمايت كنيم.
دبير كل سازمان ملل تاكيد كرد، فقرا و انسان هاي آسيب پذير نبايد بيش از اين بخاطر مشكلاتي كه خود نقشي در بوجود امدن آن ها نداشته اند متضرر شوند .
وي خاطرنشان كرد، تلاش در كنترل تغييرات آب و هوايي مزاياي ديگري همچون كمك به ريشه كن كردن فقر، ايجاد مشاغل سبز، از بين بردن گرسنگي و بهبود كيفيت زندگي بانوان نيز موثر خواهد بود.
دبيركل سازمان ملل تصريح كرد، امروز ما پيماني جديد با نسل هاي آينده را امضا مي كنيم و اين پيمان بايد چيزي بيش از وعده و وعيد واهي باشد.
دبير كل سازمان ملل خاطرنشان كرد،اقدام امروز ما بايد همراه با عزم جدي از طرف نسل امروز و تمام نسل هاي آينده در جهت كاهش مخاطرات تغييرات آب وهوايي و حفاظت از جوامع انساني و در مسير قرار دادن بشريت در موقعيتي امن تر باشد.
اروپام.542./ 3404

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبيركل سازمان ملل: توافقنامه تغييرات آب و هوايي، پيمان جديد ما با آينده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13708) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا