244مبلغ براي برگزاري مراسم اعتكاف در خراسان جنوبي اعزام شدند

به گزارش روز جمعه روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي، حجت الاسلام علي كوثري نيا گفت: در ايام ولادت با سعادت مولود كعبه حضرت علي(ع) و اعتكاف سال 95 تعداد 244 نفر مبلغ بومي و نيز تعداد كمي مبلغ اعزامي از قم به شهرستان هاي مختلف استان اعزام شدند.
وي يادآور شد: مبلغان اعزامي در شهرها، بخشها و روستاهايي كه مراسم معنوي اعتكاف در آن برپا شده در جمع معتكفان خواهر و برادر حضور مي يابند و فعاليت هاي تبليغي خود را از ديروز( پنجشنبه) برابر دوم ارديبهشت ماه به مدت سه روز آغاز كردند .
وي افزود: برنامه هاي تبليغي مبلغان در ايام اعتكاف شامل برگزاري نماز جماعت سه نوبت در روز ، وعظ و خطابه ، بيان احكام اعتكاف ، تبيين بيانات مقام معظم رهبري در مورد اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل، سخنراني در مورد سيره و روش اهل بيت عصمت و طهارت بويژه حضرت علي(ع) و حضرت زينب(س) ،تبيين جايگاه ولايت و نقش ولي فقيه در جامعه است.
وي اهميت صله رحم، حجاب و عفاف ،فرهنگ ايثار و شهادت، بصيرت بخشي و آگاهي به جامعه ،تاكيد بر لزوم افزايش جمعيت، احياي امر به معروف و نهي از منكر، ،تفسير، تحكيم خانواده ، ترويج سبك زندگي اسلامي و بيان اهميت مقابله با سبك زندگي غربي را از ديگر محورهاي تبليغي كارشناسان مذهبي اعزامي عنوان كرد.
مديركل تبليغات اسلامي خراسان جنوبي ديروز(پنجشنبه) از شركت 18هزار و 261 نفر در آيين معنوي اعتكاف در 235 باب مسجد استان خبر داده بود.
به گفته حجت‌ الاسلام كاظم لطفيان تعداد معتكفان در سنجش با پارسال پنجهزار و 312نفر افزايش دارد و سال گذشته آيين اعتكاف در 223 باب مسجد برگزار شده بود.
وي اظهار كرد: امسال شاهد تحول كيفي در برگزاري مراسم و برنامه هاي ويژه پيش بيني شده هستيم طوريكه در يك پنجم مساجد استان اعتكاف در حال برگزاري است.
همچنين امام جمعه بيرجند در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به حضور گسترده گروههاي مختلف در آيين اعتكاف گفت : اعتكاف نوعي عبادت جمعي براي رسيدن به كمال الهي است.
حجت الاسلام و المسلمين علي رضايي بيرجندي اعتكاف را رزمايش معنوي براي رسيدن به كمال الهي ذكر كرد و افزود: با توجه به حضور گسترده جوانان، مسئولان طوري برنامه ريزي كنند كه اين قشر در كانون محبت و عشق الهي قرار گيرند.
وي اضافه كرد: چنين فضاهايي سرشار از معنويت و انسانيت را بايد ترويج كرد و قدردان چنين زيباهايي باشيم.
وي به جواناني كه در اعتكاف شركت كرده اند، توصيه كرد كه با قرائت بخشي هايي از قرآن در مدت سه روزي (13، 14و 15 ماه رجب) كه معتكف هستند، دستور خدا را در زندگي خود عملياتي كنند.
2047/

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «244مبلغ براي برگزاري مراسم اعتكاف در خراسان جنوبي اعزام شدند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-13710) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا