نامه حضرت امام‌خمینی به نمایندگان مجلس در مورد عزل آقای منتظری

به گزارش پایگاه جوان انقلابی ؛ زمانی که امام خمینی در تاریخ ۶ فروردین ۱۳۶۸ نامه‌ای به آیت الله منتظری نوشتند و او را از قائم مقامی رهبری خلع نمودند. در پی این کار حضرت امام؛ برای بسیاری از مسئولین جمهور اسلامی این سوال پیش آمد که علت این کهر چه بوده است. به همین دلیل حضرت امام در نامه‌ای به نمایندگان مجلس و وزیران در مورد علل عزل آقای منتظری نکاتی را ارا ئه نمودند.

ـ

javanenghelabi - montazeriـ

بسم الله الرحمن الرحیم
ـ

با سلام، شنیدم در جریان امر حضرت آقای منتظری نیستید و نمی‌دانید قضیه از چه قرار است. همین قدر بدانید که پدر پیرتان بیش از دو سال است در اعلامیه‌ها و پیغام‌ها تمام تلاش خود را نموده است تا قضیه بدین جا ختم نگردد، ولی متاسفانه موفق نشد. از طرف دیگر وظیفه شرعی اقتضا می‌کرد تا تصمیم لازم را برای حفظ نظام و اسلام بگیرد. لذا با دلی پرخون حاصل عمرم را برای مصلحت نظام و اسلام کنار گذاشتم.
ـ
ان شاءالله خواهران و برادران در آینده تا اندازه ای روشن خواهند شد. سفارش این موضوع لازم نیست که دفاع از اسلام و نظام شوخی بردار نیست؛ و در صورت تخطی ، هرکس در هر موقعیت بلافاصله به مردم معرفی خواهد شد. توفیق همگان را از خداوندمتعال خواستارم.

ـ

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته .
۲۶/۱/۶۸
خدمت فرزندان عزیز، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ، و وزرای محترم – دامت افاضاتهم
روح الله الموسوی الخمینی
ـ

ـ

زمان : ۲۶ فروردین ۱۳۶۸ / ۸ رمضان ۱۴۰۹
مکان : تهران، جماران
موضوع : برکناری آقای منتظری از قائم مقامی رهبری
مخاطب : نمایندگان مجلس شواری اسلامی و وزیران
نامه
صفحه : ۳۵۰


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامه حضرت امام‌خمینی به نمایندگان مجلس در مورد عزل آقای منتظری» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( جوان انقلابی ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14016) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : جوان انقلابی