70 درصد خانه هاي اسدآباد در برابر سيل و زلزله دوام نمي آورند

محمد كرم معصومي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: خوشبختانه تاكنون گزارشي از تخريب و خسارت به خانه هاي روستايي در اثر بارش هاي اخير به دست ما نرسيده است اما اين نگراني وجود دارد كه با طغيان رودخانه و سيل خانه هاي كم دوام آسيب ببينند.
معصومي با هشدار به روستائيان گفت: با توجه به آمار بسيار بالاي واحدهاي غيرمقاوم و خطرات ناشي از حوادث و بلاياي طبيعي نظير سيل و زلزله روستاييان با استفاده از تسهيلات بانكي ارزان قيمت مي توانند نسبت به نوسازي و مقاوم سازي مساكن خود اقدام كنند.
وي تصريح كرد: از يازده هزار و 896 واحد مسكن روستايي تا به حال سه هزار و 500 واحد مقاوم سازي شده كه اين رقم 30 درصد خانه هاي روستايي را شامل مي شود و بقيه واحدها كم دوام يا بي دوام است كه نياز مبرم به نوسازي دارد.
رئيس بنياد مسكن اسدآباد خاطرنشان كرد: تسهيلات مسكن روستايي به مبلغ يكصد و پنجاه ميليون ريال و با سود پنج درصد و دوره باز پرداخت 12ساله از طريق بانكهاي طرف قرارداد با بنياد مسكن قابل پرداخت به روستائيان است.
اسدآباد 98 روستا دارد و نيمي از جمعيت شهرستان در اين روستاها سكونت دارند.
شهرستان اسدآباد 110 هزار جمعيت دارد و در 45 كيلومتري همدان واقع شده است.
7527/6993

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «70 درصد خانه هاي اسدآباد در برابر سيل و زلزله دوام نمي آورند» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1402) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا