بحران اقتصادي در ايتاليا حقوق مردم را تحت الشعاع قرار داده است

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ايرنا، شوراي اسقفي ايتاليا در آستانه روز جهاني كارگر (اول ماه مه) در بيانيه اي در خصوص تبعات بحران اقتصادي در ايتاليا و تاثيرات منفي معضل بيكاري بر حقوق شهروندان، به دولت اين كشور هشدار داد و تصريح كرد: مساله كمبود كار باعث شده است تا مردم بيش از پيش نگران از دست دادن شغل و پيدا نكردن كار و بي ثبات شرايط كنوني باشند.
در ادامه بيانيه آمده است: تداوم بحران شديد اقتصادي و افزايش بيكاري كه هر روز بخش بيشتري از جمعيت را تحت تاثير خود قرار مي دهد نگران كننده است.
شوراي اسقفي ايتاليا در بخش ديگري از اين بيانيه ضمن تاكيد بر اين اصل كه 'كار بايد همواره بيانگر كرامت انسان باشد و موجب ارتقاء جايگاه افراد شود'، از دولت ايتاليا خواست تا ابزارهاي لازم جهت پشتيباني از آنهايي كه شغل خود را از دست مي دهند، ايجاد كرده تا از هدر رفتن ذوق و استعدادها و فرار مغزها جلوگيري شود.
در سالهاي اخير، افزايش بيكاري و تداوم بحران اقتصادي، باعث شده است تا پديده فرار مغزها از ايتاليا بيشتر شود.
بحران اقتصادي، بيكاري را تبديل به يك تله براي مردم اين كشور كرد كه مشكل مي توانند از آن خارج شوند. اغلب افرادي كه در جستجوي كار در اين كشور هستند، بيش از دو سال براي يافتن شغل انتظار كشيده در حالي كه براي پيدا كردن نخستين كار بايد 34 ماه در انتظار بكشند.
بر اساس آمار موسسه ملي آمار ايتاليا 'ايستات' شاخص اشتغال در ايتاليا 55.7 درصد است كه از متوسط اروپايي آن فاصله زيادي دارد.


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بحران اقتصادي در ايتاليا حقوق مردم را تحت الشعاع قرار داده است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( قدس آنلاین ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14027) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : قدس آنلاین