انضباط مالي و شايسته‌سالاري مباني دستيابي به اقتصاد مقاومتي است

به گزارش روز شنبه خبرنگار سياسي ايرنا، حجت‌الاسلام و المسلمين سيد محمدحسن ابوترابي‌فرد روز شنبه در همايش «صنعت نفت دانش‌بنيان، تبلور اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي» كه در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، اين مطلب را بيان كرد.
وي افزود: براي شكل‌گيري اقتصاد پويا با حجم بزرگ مبتني بر توليد دانايي‌محور مردمي، نخستين مانعي كه براي حركت فراگير در اين عرصه و حوزه‌هاي ديگر وجود دارد، ضرورت رسيدن به يك نقشه قابل قبول براي دست اندركاران و مديران نظام است.
نايب‌رييس مجلس شوراي اسلامي اجماع سازي را ضرورتي دانست كه بايد مديران براي آن همت گمارند.
ابوترابي‌فرد با بيان اين كه دستور دادن در جايگاه فرماندهي و مديريت بدون مشورت ناصواب است، گفت: بايد با گفت‌وگو و مشاوره به نگاه مشترك رسيد و به بالاترين سطح از اجماع دست پيدا كنيم. مشورت و گفت‌وگو بايد به فرهنگ مديران كشور تبديل شود.
وي استفاده نكردن از مديران شايسته را يكي از چالش‌هاي فراروي اقتصاد مقاومتي دانست و با بيان اين كه شايسته‌سالاري مرز نمي‌شناسد، اظهار داشت: مديريت را بايد به دست اهلش سپرد. با روابط و پيوندهاي سياسي نمي‌توان مديران لايق را منصوب كرد.
نماينده مردم تهران در مجلس نهم با تاكيد بر اين كه چالش بعدي فاصله ما با انضباط مالي است، گفت: تقريبا انضباط مالي در كشور رنگ باخته است. منابع واقعي ما با مصارف واقعي هيچ انطباقي ندارد.
ابوترابي فرد توضيح داد: انضباط مالي اقتضا مي‌كند مصارف از درآمدهاي واقعي فاصله نگيرد. هيچ راهي نداريم جز اين كه به سمت نظام بودجه‌ريزي صحيح پيش برويم.
وي انضباط مالي و نظام بودجه‌ريزي مبتني بر عملكرد به معني واقعي كلمه را به‌عنوان ركن كليدي اقتصاد مقاومتي نام برد.
ادامه دارد...
سيام ** 1497 ** 1058 ** 3053**1429

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انضباط مالي و شايسته‌سالاري مباني دستيابي به اقتصاد مقاومتي است» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-1403) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا