روش تهیه انواع شوینده های خانگی -آکا

1395/02/04

سایت سلامتمقالات پزشکی و بهداشتی

,انواع شوینده های خانگی,شوینده و پاک کننده های خانگی,انواع شوینده ها,[categoriy]

روش تهیه انواع شوینده های خانگی -آکاانواع شوینده های خانگی,شوینده و پاک کننده های خانگی,انواع شوینده ها,انواع پاک کننده ها,طرز استفاده از شوینده ها,طرز استفاده از پاک کننده ها

آکاایران: روش تهیه انواع شوینده های خانگی

تمیز نگه داشتن خانه لزوما نیازمند ابزارو مواد شیمیایی گران قیمت نیست. شما هم می توانید با این ایده های آسانی که مدآنلاین امروز برای تان درنظر گرفته، مواد شوینده و پاک کننده های دستی خودتان را بسازید و خانه خود را تمیز و آراسته نگاه دارید.

به گزارش آکاایران: شیشه شوی
دو فنجان آب، نصف فنجان سرکه سفید، یک چهارم فنجان الکل صنعتی، دو قطره آبلیمو یا روغن پرتقال برای استشمام بوی خوش
طرز تهیه: همه مواد گفته شده را با هم مخلوط کرده و دریک ظرف شیشه شوی بریزید. حالا اندکی از مواد را روی حوله ای تمیز ریخته و سطوح شیشه ای را با آن پاک کنید. بهتراست در روزهای آفتابی پنجره ها را با این مواد تمیز نکنید.

لکه شوی
مناسب برای از بین بردن لکه های روی سینک ظرفشویی
نصف لیموی تازه، یک دوم پیمانه بوراکس
طرز تهیه: آب لیمو را با بوراکس ترکیب کرده و روی سطوح سینک یا سطح توالت فرنگی بریزید و با شتکه آرام آرام بسابید.

,انواع شوینده های خانگی,شوینده و پاک کننده های خانگی,انواع شوینده ها,[categoriy]

پاک کننده روغن و چربی
یک دوم پیمانه پودرآمونیاک را با مقدارلازم آب مخلوط کرده و درظرفی بزرگ هم بزنید. حالا این مواد را روی سطوح آغشته به روغن مثل سطح اجاق گازریخته و پس ازچند دقیقه با آب خالص تمیز کنید.

پاک کننده همه منظوره
چهارقاشق غذاخوری جوش شیرین وچهار پیمانه آب ولرم را با هم ترکیب کرده و دستمال تنظیفی تمیزی را به مواد خود آغشته کنید. می توانید سطوح روی سینک، اجاق گازوحتی کانتر آشپزخانه را با این مواد دست ساز به آسانی تمیز کنید

پاک کننده لباس
یک پارچ آب گرم، دو پیمانه پودرلباسشویی،یک پیمانه وایتکس یا مایع سفید کننده کلردار را با هم ترکیب کرده و لباس های کثیف را داخل آن قراردهید. پس از۲۰ دقیقه لباس را با آب ولرم آب کشی کنید.

پاک کننده شوره
ترکیب خمیردندان با یک قاشق جوش شیرین را با یک برس برروی سطوح آغشته به شوره همچون لباس ها و کف اتاق مالیده و پس ازاینکه چند دقیقه روی سطوح ماند، با یک دستمال خیس آن را پاک کنید.

,انواع شوینده های خانگی,شوینده و پاک کننده های خانگی,انواع شوینده ها,[categoriy]

پاک کننده لکه ماشین ظرفشویی
مقداری پودرلیمو یا پودرپرتقال را با اندکی آب مخلوط کرده و دیواره های ماشین ظرفشویی را با آن بشویید.

پاک کننده سطوح استیل
آبلیمو یا سرکه سفید را با نمک مخلوط کرده واسفنج نرم را  به این مواد آغشته کنید. سپس سطوح استیل از جمله کابین حمام یا دستشویی را با اسفنج بسابید. پس ازچند دقیقه با دستمال مرطوب سطح مورد نظررا پاک کنید. هفته ای دو باراین کار توصیه می شود.

پاک کننده سطوح مرمری
یک یا دو قطره مایع ظرفشویی را با دو پیمانه آب گرم مخلوط کرده و کانتر مرمر، میزهای غذاخوری مرمررا با اسفنج آغشته به این محلول قشنگ بسابید. حالا با یک دستمال نرم مرطوب سطح مورد نظررا پاک کنید. یادتان نرود که هیچ وقت روی سطوح مرمراز سرکه یا آبلیمو استفاده نکنید. این کار باعث می شود مواد اسیدی جذب بافت سنگ شود و کیفیت آن به مرور زمان خراب تر شود.

مدآنلاین

مقالات پزشکی و بهداشتی -

برچسب ها : . . . . .


اشتراک گذاری

گزارش تخلفبرای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روش تهیه انواع شوینده های خانگی -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14132) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران