ساده ترین روش برای تشخیص دیابت -آکا

آکاایران: دیابت

,[categoriy]

ساده ترین روش برای تشخیص دیابت -آکاساده ترین روش برای تشخیص دیابت -آکا

آکاایران: ساده ترین روش برای تشخیص دیابت

اگرچه این آمار شوک آور است  اما باید بدانید که حدود ۸۶ میلیون آمریکایی در مرحله پیش دیابت یا در مرز خطر هستند که با اندکی عدم رعایت نکات پیشگیری از ابتلا بیمار دیابتی خواهند شد اکثر افرادی که قند خون لب مرز دارند ازطریق یک آزمایش خون می توانند بفهمند که قند خون لب مرز دارند یا نه  اما یک راه ساده تر نیز برای اینکه بفهمید در خطر ابتلا به دیابت هستید به شما پیشنهاد میدهیم.

به گزارش آکاایران: از هر ۱۰ آمریکایی تقریبا یک نفر به دیابت مبتلا است درسال ۲۰۱۲، بیش از ۲۹ میلیون نفردر آمریکا از بیماری دیابت رنج می برند البته تنها ۲۱ میلیو ن نفر بیماریشان تشخیص داده شده بود . هر سال حدود ۲۴۵ بیلیون دلار صرف تشخیص دیابت می شود .

“پیش دیابت” به افرادی گفته می شود که سطح قند خونی بالاتر از حد نرمال دارند ، اما هنوز دیابتی نیستند ولی واقعیت آن است که بسیاری از این افراد متاسفانه به دیابت مبتلا می شوند.

بیماری های قلبی و آسیب عصبی از عوارض دیابت است به همین دلیل پیشگیری و تشخیص از نکات ضروری سلامتی است.  پیش دیابت گاهی علائمی  شبیه علائم دیابت نوع  ۲  دارد اما گاهی اوقات هیچ علائمی وجود ندارد.

علایم بیماری دیابت عبارتند از:  افزایش ادرار،  افزایش تشنگی، کاهش وزن بدون دلیل،  خستگی  ، تاری دید، افزایش گرسنگی و زخمهایی که بهبود نمی یابند.  همانطور که قبلا بیان شد،  برای تشخیص دیابت  از طریق  آزمایش خون  سطح گلوکز خون خود را بررسی کنید.  اگر سطح گلوکز شما  بالاتر از  ۱۰۰ بود شما مبتلا به پیش دیابت هستید و اگر سطح گلوکز خون  شما حتی بالاتراز ۱۲۶ بود شما مبتلا به دیابت هستید .

یک راه جایگزین برای تشخیص پیش دیابت وجود دارد که  در کمتر از یک دقیقه با استفاده از انگشتان  دو دست خود میتوانید پیش دیابت را تشخیص دهید.

اگر شما یک مرد هستید ۱ انگشت خود را نگه دارید.

اگر سن شما بیش از شصت سال است ۳ انگشت خود را  نگه دارید و اگر شما بیش از پنجاه  سال سن دارید ۲ انگشت و اگر شما بیش از چهل سال سن دارید ۱ انگشت خود را نگه دارید.

اگر شما فکر می کنید به اندازه کافی فعالیت بدنی ندارید۱ انگشت خود را نگه دارید .

اگر کسی در خانواده شما مبتلا به دیابت است  ۱ انگشت خود را نگه دارید.

اگر شما دارای فشار خون بالا هستید ۱ انگشت خود را نگه دارید.

اگر به شدت اضافه وزن دارید وچاق هستید، ۳ انگشت و  اگربه طور متوسط اضافه وزن دارید ۲ انگشت و اگر کمی اضافه وزن دارید ۱ انگشت خود را نگه دارید.

اگر شما در پایان دریافتید که  پنج انگشت  یا بیشتر از آن را نگه داشتید پس باید بدانید شما درمرحله پیش دیابت هستید این یک راه است که بسیاری از محققان از آن استفاده می کنند و معتقدند که یک راه خوب برای ارزیابی خطر ابتلا به دیابت است.

اگر شما دریافتید که مبتلا به پیش دیابت هستید، شما باید یک آزمایش خون بدهید تا تعیین کنید که چقدر شما در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید و اگر معلوم شد شما در معرض خطر هستید، سعی کنید برخی  تغییرات در شیوه زندگی خود ایجاد کنید  که کمک خواهد کرد که قند خون خود را پایین آوردید و خطر ابتلا به دیابت  را کاهش دهید.

مقالات پزشکی و بهداشتی - jadide.ir/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساده ترین روش برای تشخیص دیابت -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14134) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران