امضای قرارداد بین سازمان انرژی اتمی و شرکت‌های آمریکایی برای فروش 32 تُن آب سنگین

مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت خارجه، گفت: در نشست کمیسیون بررسی برجام در وین طرفین توافق کردند برای تضمین اجرای لغو تحریمها یک گروه کاری ویژه تشکیل شود.

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حمید بعیدی نژاد مدیرکل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت خارجه در خصوص نشست کمیسیون مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ١+٥ گفت: نشست کمیسیون مشترک طی روزهای پنجشنبه و جمعه در سطح کارشناسی و معاونین سیاسی در وین برگزار شد.

وی افزود: اعضای کمیسیون، مسائل هسته ای و موضوع لغو تحریمها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

بعیدی نژاد در صفحه تلگرام خودش در این باره اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که در خصوص نقل و انتقالات بانکی و ارزی بین بانکهای ایرانی و بانکهای بزرگ اروپایی وجود دارد کمیسیون وقت زیادی را در سطح کارشناسی و معاونین به این موضوع اختصاص داد.

وی ادامه داد: در همین چارچوب و پیرو جلسه آقای دکتر ظریف در سه روز قبل راههای متنوعی برای حل این مشکلات مورد بحث قرار گرفت. برای پیگیری موثرتر حل مشکلات، طرفها تفاهم کردند که یک گروه کاری ویژه برای تضمین اجرای لغو تحریمها تشکیل دهند که بتواند با تمرکز بیشتر بر روی مباحث اجرایی، مشکلات فراروی ایران را حل و فصل کنند.

بعیدی نژاد گفت: آقای دکتر ظریف نیمه شب امشب بوقت تهران نیز برای پیگیری حل مشکلات فرارو با آقای کری در نیویورک ملاقات خواهند کرد.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در حاشیه جلسه امروز کمیسیون نهایی شد امضای قرارداد بین سازمان انرژی اتمی ایران و شرکتهای آمریکایی برای فروش 32 تُن آب سنگین بود.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضای قرارداد بین سازمان انرژی اتمی و شرکت‌های آمریکایی برای فروش 32 تُن آب سنگین» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14146) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران