دعوت عارف از مردم براي حضور پرشور در مرحله دوم انتخابات مجلس

محمدرضا عارف شامگاه جمعه درجمع مردم شهرستان اراك افزود: مردم استان مركزي و كشور با مشاركت پرشور و انگيزه بالا در مرحله دوم انتخابات ونيز با دعوت ديگران؛ حماسه ديگري را در تاريخ جمهوري اسلامي ايجاد كنند.
وي ادامه داد: ائتلاف اميد اصل رقابت را پاي صندوق هاي راي دانسته و معتقد است در پاسخ به صندوق هاي راي است كه پيشرفت و تعالي كشور حاصل مي شود.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اضافه كرد: مردم بايد شركت در انتخابات را به عنوان يك تكليف شرعي، كار ارزشي و حق استفاده از قانون در دستور كار خود قرار داده و ائتلاف اميد را در مجلس سنگين تر و به اكثريت قاطع برسانند تا با بتواند با همكاري ساير فراكسيون ها، ميثاقي كه با مردم بسته است را دنبال كند.
عارف افزود: گفتمان اصلاحات ريشه در ارزش هاي انقلاب اسلامي داشته و اولويت اصلي آن منافع ملي بوده و همواره منافع ملي را بر منابع جناحي ترجيح داده و عمل به آن را در دو انتخابات به اثبات رسانده است.
وي ادامه داد: مردم ايران اسلامي گام اول را در تعيين سونوشت خود در خرداد 92 خوب برداشته و در ادامه آن و در انتخابات سرنوشت ساز پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با همان روحيه، حماسه سال 94 را خلق كردند.
عارف گفت: با بررسي مشكلات استان و كشور ائتلاف اميد شعار خود را اميد، آرامش و رونق اقتصادي و اولويت خود را معيشت و اشتغال جوانان، مهار تورم، رشد اتقصاد و آسيب هاي اجتماعي قرار داده است.
وي ادامه داد: اعتلاف اميد برنامه هاي و ميثاق خود را در قالب يك برنامه 28 ماده اي با مردم بيان كرده است كه اصلاح ساختار و پياده كردن حاكميت اقتصاد مقاومتي به ترتيب بندهاي اول و دوم آن است كه جهت گيري هاي رشد، ترقي و پوياي اقتصاد مقاومتي را به همراه دارد.
منتخب مردم تهران در مجلس دهم با يادآوري شعار اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل مورد نظر رهبري افزود: اين نگاهي است كه نمايندگان اعتلاف اميد در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در اجراي برنامه ها دنبال خواهند كرد.
عارف افزود: انتخاب مردم در دهمين دوره انتخابات محلس شوراي اسلامي فضاي مناسبي را براي همسويي و همكاري بين مجلس و دولت ترسيم كرده است تا اين دو نهاد به عنوان دو شريك در كنار هم در راستاي مطالبات مردم گام بردارند.
وي ادامه داد: نگاه اعتلاف اميد به دولت نگاه مشاركتي و همراهي است و اين اعتلاف خود را موظف به همراهي با دولت دانسته و از اهرم و جايگاه نظارتي خود هركجا لازم باشد براي پيشبرد اهداف خود بيشترين استفاده برده و هرجا لازم باشد تذكر هاي لازم داده خواهد شد.
منتخب مردم تهران گفت: اميد است با پشتيباني مردم و با همكاري هر چه بيشتر مجلس و دولت بتوان گام هاي موثري در رشد و پيشرفت كشور برداشت.
عارف اولويت اصلي فراكسيون اميد در بخش اقتصادي را رفع دغدغه هايي رهبر معظم انقلاب و مقابله جدي با فساد، فقر و تبعيض عنوان كرد و گفت: فراكسيون اميد به دنبال نگاه به آينده و همكاري حداكثري بين دلسوزان انقلاب است.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: شوراي عالي اصلاحات با اعتداليون و اصولگراياني كه دلسوز نظام هستند، ائتلاف كرد و پاسخ مردم تهران به اين ائتلاف موجب شد براي اولين بار در تهران يك جريان بهطور كامل راي آورد و انتخابات مجلس شوراي اسلامي در اين شهر يك مرحله اي به پايان رسيد و ما معتقد هستيم اين نگاه مردم تهران خاص مردم تهران نبوده اين ظرفيت و توانايي در همه كشور حاكم است.
وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: استان مركزي استاني است كه همواره در زمينه توليد ملي، صنعت و كشاورزي نقش اساسي و تعيين كننده اي داشته ولي با مشكل هايي روبرو است كه همه كشور نيز با اين مشكل ها دست و پنجه نرم مي كند.
استان مركزي هفت كرسي نمايندگي در مجلس شوراي اسلامي دارد كه چهار نماينده در مرحله اول به مجلس راه يافته اند و تكليف سه كرسي نيز در مرحله دوم تعيين مي شود.
1955/6012

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دعوت عارف از مردم براي حضور پرشور در مرحله دوم انتخابات مجلس» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14165) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا