سفير ايران بر موضع تهران در ادامه كمك به ملت عراق تاكيد كرد

به گزارش ايرنا، حسن دانايي فر در ديدار با صالح مطلك رئيس ائتلاف العربيه و معاون سابق نخست وزير عراق، از جريان هاي اهل سنت عراق، بر موضع ثابت تهران در حمايت از ملت عراق تاكيد كرد و گفت كه كمك هاي ايران در جنگ عراق عليه داعش ادامه خواهد يافت.
وي در خصوص اوضاع جاري سياسي درعراق نيز ابراز اميدواري كرد كه سياستمداران عراقي در برداشتن موانع در روند سياسي عراق و پيشبرد اصلاحات در اين كشور موفق شوند.
در بيانيه دفتر صالح مطلك همچنين آمده است كه طرفين در اين ديدار درباره بحران جاري دولت و پارلمان عراق در مسير روند اصلاحات، گفت و گو كرده اند.
در بيانيه گفته شده كه مطلك نيز در اين ديدار ، از دولت هاي همسايه عراق خواسته است كه در قبال مسائل داخلي عراق مواضعي متوازن اتخاذ كرده و درچارچوب ميانجيگري و همكاري مشترك ورود كنند.
جمهوري اسلامي ايران در قبال مسائل داخلي عراق، همواره طرف هاي مختلف را به حل مشكلات از طريق گفت وگو پشت ميزهاي مذاكره دعوت كرده و در جنگ عليه داعش در كنار مردم اين كشور قرار گرفته است، بطوري كه حيدرالعبادي نخست وزير عراق نيز در تماس تلفني روز چهارشنبه گذشته با دكتر روحاني رئيس جمهوري، ايستادگي ايران در كنار عراق در جنگ عليه تروريسم را قابل ستايش توصيف كرد.
خاورم*4*1770* 3404

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفير ايران بر موضع تهران در ادامه كمك به ملت عراق تاكيد كرد» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14166) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا