نشريه ديپلمات:همكاري ايران و اسپانيا در زمينه ساخت نيروگاه هسته اي

به گزارش ايرنا، اين نشريه روز جمعه افزود: طبق اعلام مقامات ايراني، اسپانيا تبديل به اولين كشور خارجي خواهد شد كه پس از اجرايي شدن برجام در زمينه انرژي با تهران همكاري خواهد كرد.
در اين گزارش به مطالب منتشره در رسانه هاي ايراني در اين خصوص پس از سفر اخير «فرناندو مارتي شارف هوسن» رئيس 'شوراي امنيت هسته اي اسپانيا' به ايران و ملاقات وي با «علي‌ اكبر صالحي» رئيس سازمان انرژي اتمي ايران اشاره شده است.
در اين گزارش به نقل از منابع شوراي امنيت هسته اي اسپانيا تاكيد شده كه اين سفر در چارچوب فعاليت هاي بين المللي اين شورا صورت گرفته و در طي آن هيچ توافق مشخصي حاصل نشده است.
در اين گزارش به ملاقات هيات اسپانيايي با «بهروز كمالوندي» معاون سازمان انرژي اتمي و «ناصر راستخواه» رئيس مركز امنيت اتمي‌ ايران نيز اشاره شده است.
همچنين آمده است كه كمالوندي در ژانويه سال جاري خبر از امضاي توافق بين ايران و اسپانيا ظرف ماه هاي آتي در جهت استفاده صلح آميز از انرژي هسته اي داده و تاكيد كرده كه اين نوع مذاكرات بين دو كشور حتي پيش از حصول توافق هسته اي در ژوئيه سال 2015 آغاز شده است.
بر اين اساس، كمالوندي گفت چنين توافقي، همكاري اسپانيا در ساخت دو نيروگاه هسته اي در ايران، آموزش پرسنل و همچنين آماده سازي تكنسين هاي ايراني براي مقابله با حوادث هسته اي را نيز شامل مي شود.
اروپام *5*491**شبد ** 1095

انتهای پیام /*

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشريه ديپلمات:همكاري ايران و اسپانيا در زمينه ساخت نيروگاه هسته اي» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( ایرنا ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14201) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : ایرنا