چرا زیاد تشنه می شوید -آکا

1395/02/04

سایت سلامتمقالات پزشکی و بهداشتی

آکاایران: چرا زیاد تشنه می شوید

به گزارش آکاایران: اگر همیشه و در همه حال تشنه هستید و مدام بطری آبتان را خالی می کنید این مقاله برای شما مفید خواهد بود. 

,[categoriy]

چرا زیاد تشنه می شوید -آکاچرا زیاد تشنه می شوید -آکا

آکاایران: چرا زیاد تشنه می شوید

آیا مدام تشنه می شوید؟ بدن شما دچار کم آبی شده است.
هنگامی که شما حس تشنگی می کنید معنیش آن است که بدنتان دچار کم آبی شده است و لازم دارید تا آب مورد نیاز بدنتان را تامین بکنید. توجه داشته باشید که نوشیدن تنها آب کمکی به شما نمی کند بلکه لازم است نوشیدنی های دیگری مثل آب میوه ها یا شیر را نیز به طور روزانه مصرف بکنید. باید سعی کنید نوشیدن شیر، آبمیوه یا نوشیدنی های کم کالری را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. به خصوص مصرف روزانه ی آبمیوه ها بسیار مهم و حیاتی می باشد. نوشیدن آبمیوه ها و نوشیدنی های سالم به علت داشتن قند گیاهی کمک می کند تا سطح کالری بدنتان را متعادل نکه دارید و سلامتتان را بیش از پیش حفظ کنید.
علائم کم آبی

سردرد، احساس خستگی، خشکی دهان، عدم تمرکز، احساس سرگیجه، ادرار تیره تر

چقدر مایعات در طول روز بنوشیم؟

نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان یا ۲ تا ۲.۵ لیتر مایعات برای بدن کافی است البته در صورتی که هوا گرم باشد یا ورزش بکنید بدن شما به علت تعریق نوشیدنی های بیشتری نیاز دارد.

الکل نوشیدنی به حساب نمی آید

اگر الکل مصرف می کنید و آن را هم جز نوشیدنی های خود می دانید باید بگویم که نوشیدن الکل حتی در تامین مایعات بدن نیز کمک نمی کند. الکل اگر چه به عنوان یک نوشیدنی نام برده می شود و اسم آن را نوشیدنی الکلی گذاشته اند اما باید بدانید که الکل باعث از دست دادن آب بدن می شود الکل غلظت بالایی دارد و همانند چایی برای دفع مقدار زیادی آب از بدن می گیرد تا دفع شود.

بسیار خب. اگر احساس تشنگی می کنید و تنها آب خالی می نوشید بدانید هنوز هم اشتباه می کنید. درست است که آب معمولی شما را از بسیاری از مشکلات کم آبی خلاص می کند اما بدن شما نیاز هایی دارد که با آب معمولی رفع نمی شود. فراموش نکنید که باید تمام نیاز های بدنتان را رفع کنید و به تمام آن ها توجه نمایید نظر شما چیست؟

مقالات پزشکی و بهداشتی -  ۷ganj.ir/

مقالات پزشکی و بهداشتی -

برچسب ها :


اشتراک گذاری

گزارش تخلفبرای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا زیاد تشنه می شوید -آکا» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( آکا ایران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14222) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : آکا ایران