فرآوری سنگ‌های معدنی گامی در راستای صادرات حرفه‌ای

یک کارشناس سنگ معدن گفت: صادرات سنگ‌های معدنی فرآوری شده یکی از ارزآورترین محصولات صادراتی کشور است که به دلیل خام‌فروشی از داشتن این حجم از درآمد محروم هستیم.

حبیب الله افشار کارشناس سنگ و معدن در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: زمانی که فعالیت در حوزه‌های اقتصادی در انحصار افراد یا بخش‌های خاصی قرار گیرد معمولا سرمایه‌گذاری در داخل و تولید محصولات داخلی به کندی انجام می‌گیرد.

وی افزود: در حوزه صنعت و معدن و در بخش سنگ‌های تزئینی ما می‌توانیم علاوه بر تولیدات مناسب، صادرات سالمی را نیز داشته باشیم به شرطی که با یک برنامه از پیش تعیین شده کار در این حوزه‌ها را مدیریت کنیم.

افشار تصریح کرد: برای توسعه صادرات نباید خام فروشی کنیم و با احداث کارخانه‌هایی این مواد خام را به سنگ‌های پرفروش تبدیل کرده و بعد صادرات را انجام دهیم.

این کارشناس سنگ و معدن تاکید کرد: علاوه بر افزایش صادرات این امر موجب ایجاد اشتغال نیز می‌شود که این عوامل می‌تواند در اقتصاد رشد چشمگیری را ایجاد کند.

افشار گفت: کشورهایی که از منابع غنی ما برخوردار نیستند خرده سنگ‌های موجود در کشور را خریداری و در کارخانه‌های خود با هم ادغام کرده جواهرات مصنوعی شده را به صورت قیراطی با قیمتی بالا به فروش می‌رسانند.

وی افزود: با توجه به پتانسیل موجود در کشور ما می‌توانیم در داخل این کار را انجام دهیم و سودی که این افراد بدست می‌آورند به کشور تعلق گیرد.

انتهای پیام/


برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرآوری سنگ‌های معدنی گامی در راستای صادرات حرفه‌ای» اینجا کلیک کنید

اشتراک گذاری:
منبع این خبر سایت ( باشگاه خبرنگاران ) است و پورتال سیحو در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد (sh-14266) را همراه با ذکر موضوع به شماره 50002030405034 پیامک فرمایید
منبع : باشگاه خبرنگاران